banner47

AK PARTİ'de adaylar belli oluyor

AK PARTİ 40 İlin Belediye Başkan adaylarını açıkladı

AK PARTİ'de adaylar belli oluyor

AK PARTİ 40 İlin Belediye Başkan adaylarını açıkladı

haberiumturk
haberiumturk
24 Kasım 2018 Cumartesi 15:41
AK PARTİ'de adaylar belli oluyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Bir taraftan şehirlerimizin artık kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Bakınız, bizim bu konudaki formülümüz gayet basittir. Biz, milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri'nde yarışacak 14 büyükşehir ve 26 belediye başkanı adayını açıklayarak, tanıttı.

İşte O İsimler:

Ak Parti ADIYAMAN Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılıç

SÜLEYMAN KILIÇ kimdir?

Adıyaman'da Beyin ve sinir cerrahı olarak görev yapan Dr. Süleyman Kılınç 14 sene Adıyaman Tabipler Odası başkanlığı görevini yürütmüştür.

Süleyman Kılınç 24 Haziran seçimlerinde de Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için başvurmuş ancak aday gösterilmemiştir. Süleyman Kılınç 11 yıldır Adıyaman Devlet Hastanesi'nde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak görev yapmaktadır.

AK Parti AMASYA Belediye Başkan Adayı Cafer Özdemir

CAFER ÖZDEMİRkimdir?

Yozgat Yerköy'de 1967 yılında dünyaya gelen Özdfemir, ilkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi'ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi'nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü 1990 yılında bitirdi.

1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya'da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.

2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Merkezdeki oyların %40,12 sini alarak Amasya Belediye Başkanlığı'na seçildi. 30 Mart 2014'te yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde 2. defa 5 yıllığına Belediye Başkanı seçildi.

Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel

MENDERES TÜREL KİMDİR?

11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da dünyaya gelen Türel, iİlk, orta ve lise tahsilini de burada bitirmesinin ardından İngiltere'ye giderek gazetecilik eğitimi aldı.

Memleketine döndükten sonra uzun süre gazeteci olarak çalıştı, mesleğindeki başarısından ötürü birçok ödüle layık görüldü. Çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 senesinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

Menderes Türel ve eşi Ebru Türel. Çiftin iki tane erkek çocuğu vardır. 1992 senesinde, henüz 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Antalya Belediye Başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti Antalya 2. sıra Milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi. 30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde en yakın rakibi ve dönemin mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçildi.

AK Parti ARDAHAN Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar

YUNUS BAYDAR kimdir?

1976 yıldında Ardahan'ın Yalnızçam köyünde dünyaya gelen Yunus Baydar ilk ve orta okulu da burada okudu. Liseyi Bursa'da Orhanlı Lisesinde okuyan Baydar, 1993 yılında Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner fakültesine girdi.

1998 yılında fakülteyi bitiren Baydar daha sonra 15 yıldır Ardahan merkezde serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti den merkez ilçe 1.sıra adayı olarak İl Genel Meclis üyesi seçildi. 2010 yılında İl Başkanı olarak atanan Baydar, 2012 de yapılan il kongresinde tekrar İl başkanlığına seçildi.

Evli, 2 si erkek 1 i kız olmak üzere 3 çocuk babası.

AK Parti ARTVİN Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe

MEHMET KOCATEPE kimdir?

Artvin'in Yusufeli İlçesi'nin Altıparmak köyünde dünyaya gelen Mehmet Kocatepe ilk ve orta öğrenimini Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak “Bilim Uzmanı” unvanını aldı.

Mehmet Kocatepe, esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992’de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM’de çalıştı. Mehmet Kocatepe, 2003 – 2009 Yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yapmıştır, halen Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Artvin Belediye Başkan Adayı oldu ve seçimi kazanarak Artvin Belediye Başkanı oldu.

Mehmet Kocatepe, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

AK Parti BARTIN Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz

YUSUF ZİYA ALDATMAZ kimdir?

1965 yılında'da Bartın'da dünyaya gelen Aldatmaz ilk, orta ve lise öğrenimini Bartın'da tamamladı. Ardından lisans eğitimini ve askerliğini tamamladıktan sonra ailesinin mesleği olan gıda toptancılığı yapmaya başladı. 1993 yılında dünya evine giren Yusuf Ziya Aldatmaz iki kız çocuğu babasıdır.
Siyasi kariyerinde 2000-02 yıllarında Anavatan Partisi merkez ilçe başkanlığı yaptı. 2011'de ise AK Parti il yönetim kurulu üyesi oldu. Aynı zamada Bartın Kemerspor Kulübü Başkanlığı, Bartın Spor Kulübü yöneticiliği, Bartın Üniversite derneği yöneticiliği, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı, Bartın Toptancılar Sitesi yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı. MÜSİAD yönetim kurulu üyesi de olan Yusuf Ziya Aldatmaz Gaziler ve Şehitler Derneği'nin fahri üyesidir.

Aldatmaz, 5 Kasım 2017 yapılan 6. olağan merkez ilçe kongresinde de Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi ve bu görevini sürdürmektedir.

AK Parti BATMAN Belediye Başkan Adayı Murat Güneştekin

MURAT GÜNEŞTEKİN kimdir?

1971 Yılı’nda Siirt'in Kurtalan ilçesinde doğan Güneştekin, İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı.

Harran Üniversitesi MYO İnşaat Bölümü’nün ardından Azerbaycan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni bitiren Güneştekin, Batman İnşaat Mühendisleri Odası’na üyedir.

Siyasete, 2002 yılında AK Parti’ye üye olarak başlayan Güneştekin, 2004 yılından itibaren AK Parti Batman il teşkilatında; Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, ardından da siyasi ve hukuki işlerinden sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Şubat 2011'den Ocak 2015'e kadar AK Parti Batman İl Başkanlığı Görevini yaptı.

Güneştekin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güneştekin, AK Parti 27.dönem Batman milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayı

AK Parti BAYBURT Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak

FATİH YUMAK kimdir?

Bayburt'ta 1984 yılında dünyaya gelen Fatih Yumak ilk orta ve lise eğitimini Bayburt'ta tamamladı. Ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne girerek buradan mezun oldu. Üniversite döneminde

Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu (UAT) bünyesinde aktif ve etkin görevler aldı. Trabzon Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında yüksek lisans öğrenimi tamamladı.

Ticaretle uğraşan Yumak MÜSİAD Bayburt’un kurucu başkanlığını yaptı. 13 Eylül 2017 tarihinde AK Parti Bayburt İl Başkanlığına atanan Yumak evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti BİTLİS Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay

NESRULLAH TANĞLAY kimdir?

1975 yılında Bitlis Merkez'de dünyaya geldi. Öğrenimini Bitlis'te tamamlayan Tanğlay 1996 yılından itibaren esnaf olarak çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuğu bulunmaktadır.

Siyasi hayatına 2009'da AK Parti Bitlis Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmesiyle başlayan Nesrullah Tanğlay 2009 kongresinde il sosyal işler ve il yerel yönetimler başkanlığına getirildi. 2012'de ise AK Parti Bitli Merkez İlçe başkanlığına seçilmiştir.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin

FATİH METİN kimdir?

Fatih Metin, 14 Ekim 1973'te Bolu'da doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Nehriban'dır. Avukat; Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 2015 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciliğine Seçildi.

2001-2003 yılları arasında AK Parti Bolu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2007 yılları arasında AK Parti Bolu İl Başkanı,2007-2011 yılları arasında AK Parti Bolu Milletvekilli (23. Dönem), 2009-2011 yılları arasında TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, 2011-2015 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan Ak Parti 5. Olağan Büyük Kongresinde Ak Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi.

30.12.2015 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

AK Parti BURDUR Belediye Başkan adayı Deniz Kurt

DENİZ KURT kimdir?

1978 Isparta doğumlu olan Deniz Kurt, evli ve iki çocuk babası.

2012-2015 yıllarında AKP İl yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi olan Deniz Kurt, halen Burdur Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığın görevini yürüyor.

AK Parti BURSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş

ALİNUR AKTAŞ kimdir?

Alinur Aktaş, 1970 senesinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise tahsilini memleketinde tamamlayan Aktaş, Uludağ Üniversitesi'nde eğitimini sürdürdü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, uzun süre İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı.

Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı.

28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi.

İngilizce ve Arapça bilen Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan

OSMAN ZOLAN kimdir?

1964 yılında Denizli’nin Tavas İlçesi’nde doğan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk öğrenimini Tavas-Garipköy'de, orta ve lise eğitimini ise Isparta - Gönen Öğretmen Lisesi’nde yaptı.

Akademik eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Başkan Zolan, Denizli Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptı.

Bu dönemde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yaptı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçilen Başkan Zolan, 2004 ile 2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, 30 Mart 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Başkan Zolan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla

CUMALİ ATİLLA kimdir?

Aslen Elazığlı olan Cumali Atilla 1964 yılında dünyaya geldi.

Cumali Atilla, 1990 yılında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu.

Yurda döndükten sonra Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde Kaymakam vekilliği görevini yürüttü.

Daha sonra sırasıyla Giresun Piraziz, Muş Malazgirt, Bolu Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Konya Beyşehir, Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Cumali Atilla, halen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmetine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti DÜZCE Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü

FARUK ÖZLÜ kimdir?

Faruk Özlü, 11 Kasım 1962 tarihinde Düzce'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu.

Aynı üniversitede Makine Mühendisliği Bölümü Makine Teorisi ve Dinamiği Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak işe başlayan Özlü, Makine Dinamiği ve Mekanik Titreşimler konuları üzerinde önemli çalışmalarda bulundu. Bunun yanında İspanya’da Proje ve Mühendislik, Harvard Üniversitesi’nde Üst Düzey Yönetici eğitimi aldı.

GÖREV ALDIĞI ÖNEMLİ PROJELER

Faruk Özlü, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın önemli projelerinde görev aldı. Uzman ve Proje müdürü olarak çalıştığı Zırhlı Muharebe Aracı Projesi’nde Cumhuriyet tarihinin tek kalemde en büyük savunma sanayi ihracatı yapıldı. Türkiye’nin kendi tasarımı “milli tank ALTAY”, “insansız hava aracı ANKA”, “milli gemi MİLGEM” projelerinin yürütülmesinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

- Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı

- A400M Nakliye Uçağı

- F-35 Savaş Uçağı

- F-16 ve Helikopter Elektronik Harp Sistemleri

- M60 Tank Modernizasyonu

- Yazılım ve Simülatörler

- Uzun Menzilli Hava ve Füze Savunma Sistemleri

Faruk Özlü, müsteşar yardımcısı olarak savunma sanayi stratejik planlarının hazırlanması, bütçe ve fon yönetimi, insan kaynakları, müsteşarlığın görev ve teşkilat kanununun hazırlanması, tedarik süreci ve yönetimine ilişkin yönetmelik ve yönergelerin hazırlanması çalışmalarını yürüttü.

TAI-TUŞAŞ, HEAŞ, TEKNOPARK İSTANBUL ve STM şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. 25. dönemde de Düzce milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Faruk Özlü evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti ELAZIĞ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları

ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI kimdir?

1980 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Üniversite eğitimini Fırat Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı. Akaryakıt istasyonu, İnşaat ve Güneş Enerjisi Sektörü alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Bir çok sivil toplum kuruluşunda görevler aldı. Evli olup, üç çocuk babasıdır.

AK Parti ERZURUM Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Sekmen

MEHMET SEKMEN kimdir?

1958 de Erzurum Pazaryolu Kılıççı Köyünde doğdu.İlkokula doğduğu köyünde başlayan Mehmet SEKMEN ,İstanbul Fatih İmamhatip lisesinden mezun oldu.İstanbul Üniversite İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankarada Bankacılık ihtisasını tamamladı. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevler aldı.

İş hayatına bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı. Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçildi.

27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartalda 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti. 10 yıl Kartal Spor Klübü Başkanlığı yapan SEKMEN, Kartal Sporun altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Klüpler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu.

Kartal Spor Güreş Klübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM’de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi.

Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, ERZURUM’unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlünü yapmıştır. Eğitim ve bilimin önemine binaen akademik alanıda ihmal etmeyerek, bütün bu yoğunluğun arasında İktisat alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Yaklaşık yirmibeş yıldır, ülke meselelerine kendisini adamış bir birey olarak; ömrünün çeyrek asrını fiili hizmetlerle geçirmiş, İstanbul gibi karmaşık ve sürekli büyüyen bir metropolde 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, uluslararası belediyecilik kriterlerini görev yaptığı Belediye Başkankığı süresince cesurca uygulayan bir başkan olarak hafızalardaki yerini almıştır.

İnançlı ve maneviyatı yüksek bir gençliğin bu ülke için neler yapabileceğini anlatmaya çalışmış ve gençlik eğitimine bu bağlamda büyük katkıları olmuştur. Evli 4 dört çocuk babasıdır.

AK Parti GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin

FATMA ŞAHİN kimdir?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966'da Gaziantep'te doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Perihan'dır.

Kimya Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

SANKO Holding'de İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Fatma Şahin, 2001 yılında Ak Parti Gaziantep İl Kurucu üyesi olmuş, 2002 seçimlerinde Gaziantep milletvekili seçilmiştir. 22. 23. ve 24. Dönem Gaziantep milletvekilliği görevinde bulunmuştur. 2007 yılında Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda görev yapmıştır.

Fatma Şahin, 6 Temmuz 2011’de açıklanan 61. Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev almıştır. Yürüttüğü bakanlık görevinden 26 Aralık 2013 tarihinde ayrılıp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 54,7%’lik oy oranıyla seçilerek, Türkiye’nin İlk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olarak göreve başlamıştır.

AK Parti GİRESUN Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU kimdir?

Giresun Abacıbükü İlkokulundan ve daha sonra 1990 yılında da Giresun İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 1990 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1995 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılında Avukatlık stajını tamamladı. 1997 yılında serbest avukat olarak Giresun’da çalışmaya başladı. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıfta okumaktadır. 2001 yılında AK Parti Giresun Kurucu İl Başkan yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı olarak görev alan Şenlikoğlu, daha sonra oluşan AK Parti İl yönetiminde de İl Teşkilat Başkanı olarak görev aldı. 2004 yılında İl Başkanı olarak görevlendirildi ve bu görevini 2006 yılına kadar 2 yıl sürdürdü. 2006 yılı haziran ayında kongrede görevini devretti. 2009 yılından sonra İl yönetimlerinde tekrar görev aldı.

Yerel Yönetimler Başkanlığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevlerini yürüttü.2011 yılında Milletvekili aday adayı oldu. 2013 yılı Ekim ayında Giresun Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. Genel Merkezin Milletvekili aday adayı olacak kişilerin teşkilatlarda İlçe Başkanı yada İl Başkanı olarak görev almamaları yönündeki ilke kararı gereğince 07.12.2014 tarihinde yapılan 5. Olağan kongrede ilçe başkanlığına aday olmadı ve görevini devretti. Bir dönem Giresun Baro yönetiminde bulundu. Bazı dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Evli ve 4 çocuk babası olan Şenlikoğlu, halen Giresun’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

AK Parti GÜMÜŞHANE Belediye Başkanı Adayı Ercan Çimen

ERCAN ÇİMEN kimdir?

Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu. İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı.

Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir.

Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane’de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır.

Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti.

Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Genel Başkanı ve dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu.

Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha iç içe bir anlayışın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı.

Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, ‘Ak Parti Halk Günleri’ toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak ‘Ortak Akıl’ toplantıları gerçekleştirdi. Gümüşhane’nin her türlü sorununda parti ayrımı yapmaksızın hizmet etmeyi bir düstur edindi.

26 Kasım 2013 tarihine kadar Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak görevini yürüten Çimen, bu tarihte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Gümüşhane Belediye Başkan Adayı olarak açıklamasının ardından İl Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Verimli bir seçim kampanyası yürüten Çimen, kampanyadaki başarısını oranlara yansıttı ve %57,5 gibi yüksek bir oy oranı ile Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 4 Nisan 2014 tarihinde göreve başlayan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti HAKKARİ Belediye Başkan Adayı Cüneyt Epcim

CÜNEYT EPCİM kimdir?

1981 tarihinde Amasya' da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Samsun ve Amasya' da tamamladı. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İkdisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 91. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Burdur - Çavdır, Afyonkarahisar Evciler ilçelerinde vekalet görevlerinde bulundu.

2005-2006 yıllarında İngiltere Manchester Üniversitesi' nde Dil Eğitimi ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı. 2015-2016 yıllarında İngiltere Coventry Üniversitesinde MBA Internatıonal Human Resource Management programında MBA derecesi almıştır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi' nce düzenlenen 36. dönem Kamu Diplomasisi kursuna katılmıştır.

- 2007 - 2008 yıllarında Afyonkarahisar - Başmakçı Kaymakamlığı

- 2008 - 2010 yıllarında Artvin - Ardanuç Kaymakamlığı

- 2010 - 2014 yılları arasında Çorum - Mecitözü Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

- 02/09/2014 tarihli müşterek kararname ile Hakkari Vali Yardımcılığı görevine atandı."

AK Parti KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör

HAYRETTİN GÜNGÖR Kimdir?

Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Polis Akademisi “Özel Eğitim Bölümüne” bir süre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanını aldı.

Kısa süre Mali Müşavirlik yaptı ve Türkiye Vakıflar Bankası’nda Mali Analist olarak bir süre çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak göreve başladığı İçişleri Bakanlığı’nda kontrolörlük, baş kontrolörlük gibi mesleğin belirli aşamalarını tamamladı ve uygulamada İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü olarak birçok belediye ve bağlı idarenin denetimi ve soruşturmasında bulundu. 2004 yılında getirildiği “İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkanlığı” görevini 23.09.2008 tarihine kadar yürüttü. 23 Eylül 2008 tarihinden itibaren “Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği” görevini üstlendi. İçişleri Bakanlığı kontenjanından bir dönem (2006-2009) “Devlet Muhasebe Standartları Kurulu Üyesi” olarak görev yaptı.

Maliye Bakanlığı öncülüğünde yürütülen “Kamu Mali Yönetimi Projesi”nde çalıştı, bu kapsamda 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Analitik Bütçe Sınıflandırması ve Tahakkuk Esaslı Muhasebe sisteminin yerel yönetimlerde uygulanması çalışmalarını yürüttü ve ilgili yönetmelikleri, üçüncül mevzuatı, yerel yönetimlerin yeniden yapılanması kapsamında İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliklerini hazırladı. Yerel yönetimlerde norm kadro standardı çalışmalarında görev aldı. Avrupa Birliği “mali kontrol” müktesebat başlığında Brüksel’de yapılan tanıtıcı tarama ve detaylı tarama toplantılarına İçişleri Bakanlığını temsilen katıldı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nin yürüttüğü yerel yönetim reformunu destekleme projesi kapsamında; eğitim çalışmalarında yer aldı.

“İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi” , “İl Özel İdaresi Mevzuatı” ve “Belediye Bütçesi Nasıl İzlenir?” isimli yayınlanmış üç kitabı, “Bütçe-Muhasebe”, “Personel”, “İhale”, “Yönetim ve Yerel Yönetim Mevzuatı ile Uygulamaları” na ilişkin çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, dernek ve vakıfların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, birden çok uluslararası toplantıda konuşma ve sunum yaptı.

Evli, iki kız ve bir erkek çocuk babası.

AK Parti KARABÜK BELEDİYE Başkan Adayı Burhanettin Uysal

BURHANETTİN UYSAL kimdir?

Prof. Dr. Burhanettin Uysal 1967'de Konya Ereğli'de dünyaya geldi. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve Polis Akademisi mezunudur. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde komiser yardımcısı ve komiser olarak görev yapmıştır.

Gazi Üniversitesi’nde 1993’de Kamu Yönetiminde yüksek lisansı, 1996’da da doktorayı bitirdi. 2008'de Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevi'ne atanan Uysal, 10 Şubat 2015 tarihine kadar bu görevi yürütmüştür.

Uysal, AK Parti'den Karabük Milletvekilliği de yapmıştır.

AK Parti KASTAMONU Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş

TAHSİN BABAŞ kimdir?

30 Mart 2014 Mahalli İdare Seçimlerinin ardından Kastamonu Belediye Başkanı olarak seçilen Tahsin Babaş, 1967 Kastamonu doğumludur.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kastamonu’da tamamlayan Tahsin Babaş sırasıyla Gazipaşa İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve Kastamonu Teknik Lisesi’nde üniversite öncesi eğitim hayatını tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar Mahalli İdareler Bölümü Ön Lisans Programı ile üniversitede öğrenim hayatına başlayan Tahsin Babaş, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

1989 yılında Kastamonu Belediyesi’nde memuriyet hayatına başlayan Tahsin Babaş, 1994-1999 yılları arasında Kastamonu Belediyesi Su Şebeke Şefi olarak vazifesini sürdürmüştür. Kastamonu Belediyesi’nin Kurucu KASKİ Müdürü olarak 1999 yılından itibaren belediyedeki görevine devam eden Tahsin Babaş, 2013 yılına kadar bu görevini başarı ile sürdürürken 2009 yılında KASKİ Müdürlüğü’ne ek olarak Fen İşleri Müdürlüğü görevini de teslim almış ve 2013 yılına kadar bu iki vazifeyi birlikte yerine getirmiştir.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş; Konya Belediyeler Birliği Hizmet İçi Eğitim Semineri (2002), Zonguldak Belediyeler Birliği Belediye İmajının İyileştirilmesi Semineri (2005), Belediye İçin Uygulamalı Stratejik Plan Hazırlama (2005), Türkiye Belediyeleri Su Altyapı Programı (2005−2008), Çevre ve Orman Bakanlığı Evsel Atıksu Tesislerinin Finansman, Projelendirilmesi, İnşaatı ve İşletilmesi Aşamalarında Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Önerileri (2007) gibi önemli eğitim programlarına katılarak önemli projeler gerçekleştirmiştir.

Tahsin Babaş’ın yürüttüğü önemli projeler sırasıyla; İçmesuyu Şebeke Yapım Projeleri, Kanalizasyon Şebeke Yapım Projeleri, Yağmur Suyu Şebeke Yapım Projeleri, Kastamonu Merkez İçmesuyu Arıtma Tesisi Projesi, Kastamonu Merkez Atıksu Arıtma Projesi (Devam ediyor), Karaçomak Barajı Yüzer Dubalı Üstten Su Alma Yapısı Projesi, Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali Yapım Projesi, Karaçomak Deresi Dere Islah Projesi,Kastamonu Belediyesi Asfalt Plent ve Şantiyesi Kurulması Projesi, Park Yapım Projeleri (İstiklal Yolu Parkı, Ekrem Esen Parkı, Çağlar Parkı, Başkent Parkı), Cumhuriyet Meydanı 2. Kısım Düzenleme Projesi, Ulaşım Düzenleme ve Trafik İyileştirme Projesi, Geçici Hayvan Bakımevi Yapım Projesi, BSK Asfalt Yol Yapım Projeleri, Kuzeykent Kapalı Pazaryeri Yapım Projesi şeklinde gerçekleşti. Ayrıca İçmesuyu ve Kanalizasyon Altyapısı Fizibilite Projesi (Alman KFW Bankası) ile Entegre Su Projesi (Avrupa Birliği İPA fonu destekli, 45 milyon avro bütçeli) ise Tahsin Babaş’ın yürüttüğü dış kaynaklı önemli projeler arasında yer alıyor.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Belediyelerinin Sosyal Sorumluluk Projeleri kategorisinde birinci olan Kastamonu Çocuk Trafik Eğitim Parkuru projesinin ödülünü AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Tahsin Babaş, Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım projesiyle 2015 yılı Tarihi Kentler Birliği Proje Ödülü’ne layık görülmüştür ayrıca Belediye Başkanı Tahsin Babaş Tarihi Kentler Birliği tarafından 4 adet projesi ile 2016 yılı süreklilik ödülüne layık görülmüştür.

AK Parti KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ kimdir?

"25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi'de (Şıhlı) doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun oldu.

Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yaptı.

Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi'nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi.

1999 yılında FP'den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti'den belediye başkanı seçildi. Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır..."

AK Parti KIRIKKALE Belediye Başkanı Adayı Mehmet Saygılı

MEHMET SAYGILI KİMDİR?

1969 Yılında Hacı Kaya ve Aysel Saygılı’nın beşinci evlatları olarak dünyaya gelen Mehmet Saygılı, İlkokulu Tınaz İlkokulunda, Ortaokulu Atatürk İlkokulunda, Liseyi ise Kırıkkale Lisesinde tamamladı.

Mehmet Saygılı Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1990-1991 yılları arasında İngiltere’de Lisan eğitimi aldı. 1991–1992 yılları arasında askerlik hizmetini ifa etti.

1993 yılından itibaren merkezi Kırıkkale olan aile şirketinde ticari faaliyetine devam etti. 2009 yılında Adalet ve Kalkınma partisinde il genel meclis üyesi seçildi. Mehmet Saygılı 2011 yılında Kırıkkale İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. 2014 mahalli idareler seçiminde Kırıkkale belediye bakanı seçildi.

AK Parti KIRKLARELİ Belediye Başkan Adayı Burak Süzülmüş

BURAK SÜZÜLMÜŞ kimdir?

Kırklareli'nde 1986 yılında doğan Süzülmüş, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. Süzülmüş Kardeşler Süt Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu üyesi olan Süzülmüş, Yeşil Beyaz İnşaat Taahhüt ve Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin de sahibi.

9,5 yıl Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Kırklarelispor Kulübü yönetim kurulu üyeliği ve 2. Başkanlık görevinde bulunan Süzülmüş, Ticaret ve Sanayi Odası'nda disiplin kurulu üyeliği görevini de sürdürüyor. Burak Süzülmüş, bölgenin tanınmış iş adamlarından olarak biliniyor.

Süzülmüş, evli ve İngilizce biliyor.

AK Parti KİLİS Belediye Başkanı Adayı Mehmet Abdi Bulut

MEHMET ABDİ BULUT Kimdir?

20 Ekim 1967 tarihinde Kilis‘te doğan Bulut, İlk ve orta öğrenimini Kilis’te tamamladıktan sonra Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Daha sonra Avukatlık Stajına müteakip askerlik hizmetini 1991 yılında 223 dönem Asteğmen olarak Konya Personel Okulu ve Milli Savunma Bakanlığı İnş.Eml. Daire Başkanlığında tamamladı.

1993 yılından itibaren Kilis’te serbest Avukatlık yaparken, 28 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığını kazandı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tahir Büyükakın

TAHİR BÜYÜKAKIN kimdir?

1969 yılında Kocaeli'nin Derince ilçesinde doğan Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi'nde öğrenim gördü.İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun olan Büyükakın, 1993'de Kocaeli Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde araştıram görevlisi görevinde bulundu. İstanbul Üniversitesi'nde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları ile doçent unvanını alan Büyükakın'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.

İyi derece de İngilizce bilen, Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.

13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atandı.

AK Parti MALATYA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan

SELAHATTİN GÜRKAN kimdir?

1958 yılında Malatya'da doğan Gürkan İlkokulu, orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü ve Bolu Eğitim Enstitüsü bölümlerinden mezun oldu.

1979-1989 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

1995-2001 yılları arasında MEB İlköğretim Müfettişi, 2001-2003 yılları arasında da Malatya İŞ-KUR İl Müdürü olarak görev yaptı.

2004-2009 ve 2009-2013 dönemlerinde Battalgazi Belediye Başkanlığı görevini yaptı ve üçüncü dönem Belediye Başkanlığı görevini hali hazırda devam ettirmektedir.

AK Parti NEVŞEHİR Belediye Başkan Adayı Rasim Arı

RASİM ARI Kimdir?

Rasim ARI, 1975 Nevşehir doğumludur.

1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

AK Parti NİĞDE Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir

EMRAH ÖZDEMİR kimdir?

AK Parti Niğde İl Başkanlığı da yapan Özdemir, AK Parti'den aday oldu

Emrah Özdemir, 1980 yılında Niğde'de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren Özdemir, vatani görevini İskenderun'da tamamladı.

2011'de AK Parti İl Başkan Yardımcısı olan Özdemir, 2013-2017 yılları arasında İl Başkanı olarak görev yaptı.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcılığı, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Özdemir, aile şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

İyi derecede İngilizce bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babası.

AK Parti ORDU Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler

MEHMET HİLMİ GÜLER kimdir?

1949 yılında Ordu'da doğan Güler, İlk ve Ortaokulu Ordu'da İsmet Paşa İlk ve Ortaokullarında bitirerek; 1966 yılında Ordu Lisesinden, 1972 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)'nden Metalurji Mühendisi olarak mezun oldu ve Master ve Doktora derecelerini aldı. Dr. Mehmet Hilmi Güler, sırasıyla ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nde Yarı-zamanlı Asistan, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde Tam-zamanlı asistan olarak çalıştı, öğretim üyeliği yaptı. Malzeme ve İmal Usulleri dersleri verdi.

3 Kasım 2002'de Ordu'dan AK Parti milletvekili seçildi. 58, 59 ve 60. Hükümetlerde 2002-2009 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü.

Güler Bakanlık görevinden ayrıldıktan sonra, TBMM AGİTPA (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi) Türk Grubu üyeliğine seçildi. Halen, özellikle enerji arz güvenliği başta olmak üzere uluslararası alanda AGİT bünyesinde görev yapmaktadır.

TBMM 23ncü Dönem AK Parti Ordu Milletvekili olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Güler; başta Ordu ili olmak üzere, Karadeniz Bölgesi ve Türkiye'nin kalkınması ve istihdamına ilişkin yeni özgün projeler üreterek, bu projelerin tanıtımına devam etmektedir.

Dr. Mehmet Hilmi Güler, evli ve iki çocuk babası olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

AK Parti RİZE Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin

RAHMİ METİN kimdir?

26 Kasım 1969 tarihinde Rize'de doğan Metin, İlk ve Orta öğrenimini Rize'de tamamladı.

1993 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi.

2012-2014 yılları arasında Erciyes Üniversitesi'nde Siyaset Felsefesi alanında Yüksek Lisan Tezini yaptı.

2004'de mahalli seçimlerinde AK Parti İl Genel Meclis Üyesi oldu. 2009 yılına kadar da Meclis Başkanlığı görevini yürüttü.

2009 mahalli seçimlerinde yeniden İl Genel Üyesi ve Meclis Başkanı seçilen Metin, 2011'e kadar bu görevi sürdürdü.

2011-2014 yılları arasında Meclis üyeliği görevine devam etti.

Rize Üniversite Mezunları Derneğine 3 dönm başkanlık etti.

Rize'de 'Üniversite Geliştirme Derneği'nde 2009 yılından 2014 yılına kadar başkanlık etti.

Evli e 4 çocuk babası olan Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucu üyesi ve Denetleme kurulunda üye olarak görev yapmaktadır.

AK Parti SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye'dir.

Mimar, Sanayici; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. 4 yıl kamu hizmeti yaptı. Mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraştı. Atakum Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliği görevinde bulundu.

22 ve 23. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini üstlendi.

Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

AK Parti SİNOP Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü

ALİ ÇÖPÇÜ Kimdir?

AK PARTİ Sinop İl başkanı. 1981 yılında Sinop'ta doğan Ali Çöpçü, Orta ve Lise hayatını da Sinop Merkez'de geçirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olan Çöpçü, Analiz, Denetim ve Muhasebe alanlarında da 2 yıl aktif akademi eğitim merkezinde eğitim aldı.

Muhasebecilik mesleği ile uğraşan Ali Çöpçü, evlidir.

AK Parti ŞANLIURFA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül

ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL kimdir?

1957' yılında Şanlıurfa'da doğan Beyazgül, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1985-96 yılları arasında Avukatlık yapan Beyzgül, 1966 yılında İncesu Noteri olarak mesleğe başladı. Zeynel Abdin Beyazgül, Viranşehir 1., Adıyaman 3., Adıyaman 1., ve Malatya 2. Noterliği görevliğini yaptı. 2013 yılında atandığı Şanlıurfa 5. Noterliği görevini halen sürdürmektedir.

Zeynel Abdidin Beyazgül 2011-12 yılları arasında Malatya Noter Odası Başkanı, 2012-14 yılları arasında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

2015 yılında yapılan Şanlıurfa Kongresi ile birlikte AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı olan Beyazgül, 2018 Millitvekilleri seçimlerinde aday olabilmek için istifa etmişti.

AK Parti ŞIRNAK Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka

MEHMET YARKA kimdir?

Mehmet Yarka, 1963 yılında Şırnak'ta doğdu.14 yıl önce de yine AK Parti'den Şırnak belediye başkan adayı olmuştu. Şırnak'ta iş adamı ve inşaat sektörünün önde gelenlerinden olarak biliniyor.

2004 yılında Ak Parti'den Şırnak belediye başkan adayı oldu ancak kazamadı.

Şırnakspor ile Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası'nda başkanlık görevlerinde bulunan Yarka, lise mezunu. Mehmet Yarka, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan

PEKİ MESTAN ÖZCAN kimdir?

1973 yılında Tekirdağ'da doğan Mestan Özcan, ziraat mühendisi ve işletmecidir. Trakya Üniversite'nden mezun olan Özcan, 'Özcanlar Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde de yönetici olarak görev alan Mestan Özcan aynı zamanda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı da yaptı.

24 Haziran 2018 genel seçimleri AK Parti 27. dönem milletvekili adayı olmuştur.

Evli olan Mestan Özcan orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Ak Parti YALOVA Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak

YUSUF ZİYA ÖZTABAK kimdir?

02.01.1963 Rize doğumlu Yusuf Ziya ÖZtabak, 1989 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak mesleğini Yalova'da icra eden Öztabak halen bu mesleğine devam etmektedir.

Yalova S.M.M.M. Odası, Denetim Disiplin ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Öztabak Uludağ Üniversitesi Yalova Meslek Yüksek Okulu'nda da 'Misafir Öğretim Görevlisi' oalrak meslek dersleride vermiştir. Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2001 yılında Yalova Ak Parti Kurulu Üyesi olarak görev alan Öztabak, Çeşitli zamanlarda Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

2004-2009 Döneminde Yalova Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

AK Parti Meclis Grup Başkanlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 23.Dönem Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Öztabak, halen AK Parti Yalova İl Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Son Güncelleme: 27.11.2018 19:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner66

banner69