14 Mart Tıp Bayramı

alaaddin-yetisen-tip-bayrami-14-mart-haberiumturk-alaaddin-yetisen-dr

AK Parti ANKARA 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Alaaddin Yetişen, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yetişen, mesajında, insana doğrudan  hizmet  etmenin yüce bir meslek olduğunu belirterek, bu görevleri icra edenlerin başında da hekimler ve sağlık çalışanlarının geldiğini ifade etti.

Hekimler ve sağlık çalışanlarının üstlendikleri görev ile gece gündüz demeden,  her  zaman ve  her  koşulda görevlerini büyük özveriyle yerine getirerek, hastalanan insanları sağlığına kavuşturmak ve sağlıklı insanların da sağlığını korumak için çalıştığını kaydeden Yetişen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hekimlik mesleği önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul görülmüştür.  Tüm  bireylerin, sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez yeri bulunmaktadır. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarına zam müjdesi verdi. Bu da sağlık çalışanlarımıza ve doktorlarımıza 14  Mart  Tıp Bayramı hediyesi niteliğindedir. Bu  duygu  ve düşüncelerle toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına büyük bir özveriyle çalışan hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın 14 Mart  Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Alaaddin YETİŞEN

http://www.haberiumturk.com/