‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ mesajı

alaaddin-yetisen-haberiumturk-regaip-kandil-dirdas-danismanlik

23 Nisan 1920, istiklal mücadelesinde zafere uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. Bu aziz millet toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95. kuruluş yıldönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

 

Türkiye Büyük Millet  Meclisi’nin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’e, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerimize rahmet diliyorum.

Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda,  ülkemize gelen her ırktan her renkten çocukların yan yana Türkiye’de Ulusal Egemenlik Bayramı çerçevesinde diz dize oturduğunu görmek bizi mutlu ederken, Suriye’deki mülteci çocukları, Filistin’deki ambargo altında ezilen çocukları, Somali’de birkaç sene öncesine kadar çok ciddi kuraklık ve açlık sıkıntısı çeken çocukları ve dünyanın birçok köşesinde çocukların, nefretin, savaşın, çatışmanın kurbanı olduğu gerçeğini unutmamalıyız.

O çocukların hepsi, insanca yaşamayı hak ediyorlar. O çocuklar, aynen burada yüzleri gülen çocuklar gibi kendi ülkelerinde özgürce, kendi evlerinde anne ve babalarıyla yaşamak istiyorlar. Avrupa parlamentolarında ermeni soykırımı safsatasını kabul eden ülkeler bunları görmezden geliyor.

Barış dünyasını ancak ve ancak çocuklarla kurabilirsiniz. Çünkü çocukların dünyasında riya, başkalarını aldatma çabası yoktur. Sadece dürüstlük, masumiyet vardır.

Milletimizin, tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.

Alaaddin YETİŞEN
Haberiumturk.com
Genel Yayın Yönetmeni