30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

haberiumturk, haber, kingsoundtr, alaaddin, yetisen, haberium, 30 ağustos, zafer bayramı, başkomutanlık meydan savaşı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle “Milletimizin Bağımsız Yaşama İradesinin Tüm Dünyaya İlanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı  yürekten kutluyorum.

30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin onur zaferidir. Bağımsızlığın zaferidir. Özgürlüğün, dil ve din birliğiyle Türk milletinin saygınlığını kazandığı bir zaferdir.

Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur.

Tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda millet olarak aynı kararlılığı bu iradeyi muhafaza etmeliyiz.

Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan bu iradeyle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kapasiteye sahiptir.

Bu zorlu süreçte en büyük güç kaynağımız “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet” ilkeleri etrafında bütünleşen milletimizin birlik ve beraberliğidir.

Bu zaferi Türk milletine yaşatan, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor,  milletin dinini, dilini, toprağını, bayrağını kurtararak geleceğini inşa eden aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Allah (c.c) mekânlarını cennet eylesin. Kahraman Türk evlatlarına minnet ve şükran borçluyuz. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Dua İle.

Alaaddin Yetişen

Haberiumturk.com

Genel yayın yönetmeni

alaaddinyetisen.com