95.YIL KUTLU OLSUN

cumhuriyet haber haberiumtürk, alaaddin yetisen, jpgAlaaddin Yetişen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Alaaddin Yetişen, mesajında şu cümlelere yer verdi; “ Kurtuluş destanının gururu olan  Cumhuriyetimizin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyetimiz, milletimizin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir.

Her karışında şehit kanı bulunan, her köşesinde isimli isimsiz nice kahramanın kıvrılıp kefensiz yattığı bu cennet vatan için Türk milleti, emniyet ve saadetini sağlayan medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeye devam edecektir.

Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve oradan genç Türkiye Cumhuriyeti’ne devreden tarihi süreklilik içinde devam eden büyük yolculuğumuzu, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor; kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı‘nı içtenlikle kutluyorum” dedi.