Alaaddin Yetişen hain saldırıyı lanetledi

haberiumturk-alaaddin-yetisen-yetisen-ataturk-havalimani-teror-pyd-pjk-isid-terore-lanet

Genel Yayın yönetmenimiz Alaaddin yetişen, twitter’dan yaptığı açıklamada Atatürk Havalimanı’na gerçekleşen terör saldırısını kınadı.

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası genel yayın yönetmenimiz Alaaddin Yetişen,  Twitter üzerinden saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Alaaddin Yetişen Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu, kafalarını kendi uydurdukları batıl fikirlerle nasıl doldurduklarını açıkça göstermektedir.

Terörden beslenenler yine terörün döktüğü kanlarda boğulacaktır.

Teröre karşı ortak mücadelenin önemini bir daha vurguluyorum.  Atatürk Havalimanı‘nda patlayan bombalar, Teröristin ve terörün hain karakteri gereği, dünyanın herhangi bir havalimanında da gerçekleşebilirdi. Tüm dünya için dehşetli bir belaya dönüşmüş teröre karşı mücadele alanında dünya liderleri sadece kınamakla kalmamalı gereğini yapmalıdırlar.

Dünyanın, özellikle de Batı ülkelerinin, yönetimleriyle, parlamentolarıyla, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı artık kararlı bir duruş sergilemeleri gerekir. Şu Unutulmamalıdır ki, terörden beslenenler yine terörün döktüğü kanlarda boğulacaktır.

Acımız tarifsiz ve benzersizdir.

Türkiye olarak biz ise öncelikle teröre karşı birlik ve beraberliğimizi korumalı; terörle mücadelede önleyici istihbari çalışmalarımızı artırarak daha etkili ve akıllı politikalar geliştirmeli; bölgesel ve uluslararası işbirliği fırsatlarını değerlendirmeliyiz. Acımız tarifsiz ve benzersizdir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.

http://www.haberiumturk.com