Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur

haberiumturk-alaaddin-yetisen-yetisen-alatin-regaib-kandilihaberiumturk.com Genel Yayın Yönetmeni Alaaddin yetişen ‘Regaib Kandili’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 İnsanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması, duası ilerahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak gelen mübarek üç aylara ve Kutlu Doğum Haftasının kutlandığı bu günlere kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunun yaşandığını belirten Genel Yayın yönetmenimiz, Alaaddin Yetişen, ‘Üç Aylar ve Regaib Kandili’ mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bugün, küresel ölçekte büyük acılar yaşamakta olan dünyamız büyük bir darboğazdan, sığ görüşlülük ve ahlaki bir kriz döneminden geçmektedir.

İslam coğrafyası, bugün, artık savaş, şiddet ve vahşetle anılmaktadır. Bağdat’tan Şam’a, Kahire’den Yemen’e nice İslam diyarı kan ve gözyaşına bulanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi ümmetimizi parçalamanın gayreti içerisinde olan önemli bir Virüs bulaşmıştır. Mezhepçilik, meşrepçilik, hizipçilik, ırkçılık, ideolojik ayrımcılığın zifiri karanlığında iç çatışmalar yaşanmakta, masum canlar katledilmektedir.

Âlem-i İslâm’ın umudu olmaya devam eden ülkemizde de milletçe yaşadığımız sorunlarımızı aşabilmek için kin ve nefret yerine adalet ve merhameti; düşmanlık ve husumet yerine dostluk ve kardeşliği; ayrılık ve gayrılık yerine birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek zorundayız.

Her türlü ırkçılığın ve ayrımcılığın önüne geçelim. Barış, huzur ve mutluluk içinde yaşayabilmek için hak, hukuk, adalet, merhamet, erdem ve faziletleri hayatımıza yerleştirelim. Affetmeyi bilelim, affetmeyi öğretelim, tevazu gösterelim, birbirimize sahip çıkalım ve iyiliği yeryüzüne egemen kılalım.

Mübarek üç ayların aziz milletimize, âlem-i İslâm’a hayırlar getirmesi dileğiyle. Regaip kandilinizi ve Milli Egemenlik bayramınızı tebrik ederim. “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur”.

Allah Yar ve Yardımcımız olsun.

Alaaddin YETİŞEN

http://www.haberiumturk.com/