Bayramı kendi adımıza değil insanlık adına yaşayalım

 

alaaddin-yetisen-haberiumturk-millet-camisi-bestepe-kulliye

Haberiumturk.com genel yayın yönetmeni Alaaddin Yetişen, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bayramlar sevinç günleridir. Bayramlar İslam âlemi için tekrar dirilişin habercisidir.

Bayramlar, hakkın, hakikatin, adaletin, iyinin, güzelin, mazlumun, fakirin, açın, hastanın, kimsesizlerin ve muhtaçların yanında olma zamanıdır.

Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Kudüs’te, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Suriye’de, Irak’da, Mısır’da ve daha birçok İslam ülkesinde, zalimlerin ve silahlarının gölgesinde bayramını bayram gibi yaşayamayan kardeşlerimiz var.

Bu kutlu bayram gününde içimiz kan ağlıyor.

İnsanlıktan nasibini alamamış kişilerce katledilip, Doğu Türkistan’da, Gazze’de bayramlığını giyemeden bembeyaz kefene sarılan yavrularımız var… Acı içinde yaşayanlara dualarımızı gönderelim. Allah’ım sen İslam alemine sabır ve güç ver.

İç savaşlar, mezhep çatışmaları, siyasal kibrin ürettiği gerilimler karşısında Ramazan Bayramı’nın barış ve esenlik çağrısının tüm insanlığa ulaşması için dua edelim. Bayramı kendi adımıza değil insanlık adına yaşayalım.

Rabbime şükür ediyorum. Bizler yeni bir Ramazan Bayramını daha milletçe huzur ve mutluluk içinde idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu imkanı bizlere sağlayan devlet büyüklerimize saygı ve sevgi muhabbeti ile selam ediyorum.

Yurt dışındaki millet varlığımızın, İslâm âleminin  ve sizlerin mübarek Ramazan bayramlarını en içten duygularla tebrik eder, bu vesile ile selamlarımı ve saygılarımı sunarım.

Allah Yar ve yardımcımız olsun.

Alaaddin Yetişen
haberiumturk.com
Genel yayın Yönetmeni