Bayramlar İslam âlemi için tekrar dirilişin habercisidir.

haberiumturk, haber, kingsoundtr, alaaddin, yetisen, haberium, kadir gecesi, ramazan, bayram, ramazan bayramı 2017Sizlerle birlikte, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını nihayete erdirerek, yeni umutlarla bir bayrama daha kavuştuk.

Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Kudüs’te, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Suriye’de, Irak’da, Mısır’da Katar’da ve daha birçok İslam ülkesinde, zalimlerin ve silahlarının gölgesinde bayramını bayram gibi yaşayamayan kardeşlerimiz var.

Bu kutlu bayram gününde içimiz kan ağlıyor.

Bayram aynı zamanda duaların kabul olduğu müstesna günlerdir;

İç savaşlar, mezhep çatışmaları, siyasal kibrin ürettiği gerilimler karşısında Ramazan Bayramı’nın barış ve esenlik çağrısının tüm insanlığa ulaşması için dua edelim.

Bayramı kendi adımıza değil insanlık adına yaşayalım.

Bayramlar sevinç günleridir. Bayramlar İslam âlemi için tekrar dirilişin habercisidir.

Bayramlar, hakkın, hakikatin, adaletin, iyinin, güzelin, mazlumun, fakirin, açın, hastanın, kimsesizlerin ve muhtaçların yanında olma zamanıdır.

Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle ele ele vermiş milletimizin eseridir.

Terörle mücadele esnasında ve 15 Temmuz‘da şehit düşen kardeşlerimize, bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Rabbimden acil şifalar temenni ediyorum.

Elhamdülillah, Katar, Suriye ve Irak’ta oynanan oyunların, bölgede sahnelenmeye çalışılan kriz senaryolarının farkında olan bir Cumhurbaşkanına ve hükümete sahibiz.

Ecdadımız, bu toprakları kanlarıyla yoğurarak bizlere vatan haline getirmiştir. Toprak bütünlüğümüze ve milli birliğimize göz dikenler ile onların gönüllü ya da kiralık maşalığını yapanlardan hesap sorulacaktır.

Sizlerden, bayram tatilindeki yolculuklarınızda, trafik kurallarına uymanızı; uykusuz araç kullanmaktan ve aşırı hızdan kaçınmanızı özellikle rica ediyorum.

Ramazan bayramının, tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet, selamet getirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin, İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Dua ve sevgi ile.

Alaaddin Yetişen