ERDOĞAN’A NEDEN OY VERDİ?

seçmen neden oy verdi, liyakat,ikbal, siyasi ikbal, memleket meselesi, enniyet, haberiumturk, kingsoundtr, sirdasdanismanlik

ERDOĞAN’A NEDEN OY VERDİ?

Türk siyasetinde,  patenti dört kez millet tarafından verilmiş marka olan Erdoğan’a oy verdi. Erdoğan oyunu bu markanın verdiği itibar ve güvenden aldı. Bu, AK Parti teşkilatının ya da AK Parti’nin değil, Erdoğan’ın zaferi… Erdoğan’dan beslenen AK Parti’ye ‘ One minute’ dedi.

‘Erdoğan düşerse Türkiye düşer’ diye umutla bekliyorlar.

Hani demiş ya üstad; ‘Kudüs düşerse, Mekke düşer, Medine düşer İstanbul düşer, biz düşeriz.’ Erdoğan düşerse, Türkiye düşer. Abdülhamit gittikten sadece 9 yıl sonra imparatorluğunun gittiği gibi… Bunu ABD, İsrail, biliyor… Düşerse, üzerine basarak ezip geçecekleri bir Türkiye olacak. FETÖ, masum insanlar söylemiyle affedilecek…Ve biliyor, artık hasta adam Osmanlı’nın iyileştiğini, ayağa kalktığını meydan okuduğunu, …Ve küresel iktidarın merkezi güçlerinden biri olduğunu…

Millet oy verirken Erdoğan ile AK Parti’yi ayırdı. Peki neden Erdoğan’a oy verdi?

Ümmet coğrafyasındaki mazlumlara verdi.Gazze’ye, Kudüs’e  verdi. Bosna’ya verdi. Hapisteki Mursi’ye verdi.Suriye’ye verdi. Mogadişu’ya verdi. Bir değil birçok kuşağı yok eden başörtüsü yasağının kaldırılmasına verdi. 28 Şubat’ın mağdurlarına  verdi. Çocuğunun yemin törenini, diploma törenini tel örgüler arkasından izleyen başörtülü annelere verdi.  İmam Hatipli olduğu için  Peygamber ocağına giremeyen  Mehmetlere verdi.Nerede kaldınız yüzyıldır sizi bekliyorduk diyecek kadar güven telkin eden zihniyete verdi. Davos’taki One minute, şehit taziyesinde Kur’an tilavetine, 15 Temmuz’daki dik duruşa verdi.

Ama seçmen  Erdoğan’ı Ak Parti’nin hatalarına  kurban etmedi.

Ne dedi?

Erdoğan’a evet ama …. Siz de kendinizi gözden geçirin… Sadece sadık değil liyakatli olun… Kişisel çıkarlardan,enaniyetten, siyasi , ekonomik, bürokratik ikballerden vazgeçin. Mesele memleket meselesi… Lideri yalnız bırakmayız ama hatanın da yanında olamayız.

Nitekim, ‘Beni Kuran ve sünnetten ayrılmış görürseniz ne yaparsanız?’ diyen Hz  Ömer’e ‘Kılıçlarımızla düzeltiriz.’  demek ümmetin genlerinde var. Ümmet  AK Parti hatalarını ‘ Oylarımızla düzeltiriz.’ dedi.

24 Haziran 2018 tarihi, tarih  sayfalarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı Recep Tayyib Erdoğan oldu notunu düşerken, Ak Parti teşkilatına da ‘ Hatalarını düzelt, bir daha affetmem.’ dipnotunu düşecektir.

Peki ya Erdoğan seçilmeseydi? Eli kanlı terör örgütüyle, baş örtüsü, sakal, cübbe  kol kola olacaktı. Fetö bir terör örgütü başı gibi değil,bir lider gibi ,hatta Mesih edasıyla dönecekti. Selahattin Demirtaş çıkacaktı vs vs… Tahammül edebilir miydik?

İngiliz Bloomberg: ‘Doların yükselişindeki temel faktör Türkiye ekonomisinin kötü olması değil, yabancı yatırımcıların Türk siyasetinde Erdoğan’ı istememesi’ demiş.

Peki  İmam Şafiî ne demiş:’ Fitne zamanında düşmanın okunu takip edin.’  Düşman Erdoğan’ı istemiyorsa doğru yoldayız demektir.

Kalın Sağlıcakla

Allah Yar ve Yardımcımız Olsun

Alaaddin YETİŞEN

 

 

Bir Cevap Yazın