İstanbul’da hain saldırı

Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) bir kez daha mevlidi şerifi idrak edeceğimiz gecenin arifesinde İstanbul’da yapılan alçak saldırıyı lanetliyorum.

Bu mübarek gün ve gecede Rabbim şehit kardeşlerimize rahmet eylesin! Yaralanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eylesin! Türkiye’mizi ve Alem-i İslam’ı içine düştüğü ihanetten, fitnelerden, tefrikadan, cehaletten, kan ve gözyaşından kurtulmasını nasip eylesin!

Tüm Terör Örgütleri Aynı Amaç İçin Ülkemize ve Milletimize Saldırıyor. Şehit ve gaziler vererek terörle mücadele eden Türkiye’nin ve Türk milletinin yanında yer almak yerine, terör örgütlerini ve teröristleri desteklemeyi tercih eden ülkelerin, bu olaydan sonra farklı davranmalarını beklemek saflık olur.

Bu alçak saldırı ile vatanımız ve dinimiz için dökülen kanlara yenilerinin eklendiğini, ekleneceğini bilerek, mücadelemizi durmadan, aksatmadan sürdüreceğiz.

Bilindiği üzere dün yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili çok önemli adımlar atılmış, AK Parti ile MHP’nin üzerinde uzlaştığı anayasa teklifi TBMM’ye getirilmişti.

Bu ülke ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen terör örgütleri eliyle kan, vahşet ve kaos olmaktadır.

Son yıllarda defalarca yaşadığımız terör saldırıları ile bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur, teröre destek veren içimizdeki hainler ile dışta ABD, AB kurumları ve yetkilileri bu akan kanda boğulacaklardır.

Bu mübarek gün ve geceler şahit olsun ki! Rabbimizin yardımıyla ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğiz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Mevlid Kandilinin huzur, barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, Milletimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla kutluyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Alaaddin YETİŞEN
haberiumturk.com
Genel Yayın Yönetmeni

http://www.haberiumturk.com/