Miraç Kandiliniz ve Cumanız mübarek olsun!

alaaddin-yetisen-haberiumturk-mirac-mirac-kandili

Haberiumturk.com genel yayın yönetmeni Alaaddin Yetişen, 15 Mayıs 2015 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, bu sene Recep Ayının 27. gecesine denk gelen Miraç Kandilinin aynı zamanda Cuma gününe rastlaması müslümanların çifte bayram yaşamasına vesile olacak.

Miracın, müslümanların gönül dünyalarını güçlendirecek, imanlarını pekiştirecek, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirecek manevi bir tecrübe olduğunu kaydeden Haberiumturk.com genel yayın yönetmeni Yetişen, “daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir lisan, daha güzel bir ahlâk, daha ümitvâr bir yürek, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim.” dedi

Miracın, her müminin günde beş defa kıldığı namaz aracılığıyla daima canlı kaldığını, yılda bir defa da bütün müminlerin idrakini rabbine doğru yönlendirdiğini belirten Yetişen, mesajında şunları ifade etti:

Miraç, ilâhî kudreti temaşa eden Hz. Peygamberin (sav) şahsında, insanlığın Hakka yürüyüşüdür.

Miraç, zamanın ve mekânın yegâne sahibi olan Yüce Allah’ın birliğine, büyüklüğüne ve sonsuzluğuna şahitlik ediştir.

Miraç, semanın katmanlarını ve Rabbe vasıl olan yolun duraklarını aşan bir bereket yolculuğudur.

Miraç, insanın erdem yolculuğudur.

Peygamberimiz (sav) Miraçtan, ümmetine üç büyük armağan ile dönmüş; beş vakit namazı, Bakara suresinin son ayetlerini ve ‘iman edip bu imanla ölen kimsenin cennetlik olduğu’ müjdesini bizlere ulaştırmıştır.

Miraçta, aşağıyı ve aşağılığı kabul etmeyen bir yükseliş vardır.

Miraçta arınma, durulma, korunma ve kollanma vardır. Ve miraçta alınması gereken ibret ve dersler vardır.

Bugün, miracın heyecanını hissetmeyi, Rabbimizin sonsuz merhametine nail olmayı diliyorum.

Rabbimize açılan eller ve yakaran dillerin bütün İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum.

Bu mübarek gecenin kıymetini bilelim. Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimize (sav) olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim. Daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim.

Bütün Müslümanların Miraç kandilini tebrik ediyor, İsrâ ve Miracın cereyan ettiği kutsal topraklar olmak üzere bütün İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine; insanlığın hidayetine; adalet, huzur ve barışın teminine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Kandiliniz ve Cumanız mübarek olsun!

Alaaddin YETİŞEN
Haberiumturk.com
Genel Yayın Yönetmeni

http://www.haberiumturk.com/