“Rahmet Elçisi Peygamber Efendimizi ifade eden en güzel kavram, rahmet ve merhamettir…”

alaaddin-yetisen-haberiumturk-mevlid-kandil

Genel Yayın Yönetmenimiz Alaaddin yetişen ‘Mevlid Kandili’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Genel Yayın Yönetmenimiz, Alaaddin Yetişen,  22 Aralık Salı gününü Çarşambaya bağlayan bu gecenin alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya gelişinin yıldönümü dolayısıyla Mevlid Kandili mesajı yayımladı. Yönetmenimiz Mesajında şu ifadelere yer verdi;

Sevgili Peygamberimizi anlatan en güzel kavram şüphesiz rahmet ve merhamettir. Peygamber Efendimizin rahmet, merhamet ve adalete dayalı kuşatıcılığı ümmetini olduğu kadar bütün insanlığı da kapsamaktadır. Bizler, peygamber efendimizin öğrettiği merhameti, şefkati, vicdanı, insafı, affı, sabrı, hoşgörüyü ve kardeşlik ahlakını unuttuk, yüreklerimiz katılaştı.

İslâm ve Müslüman Coğrafyası tarihin en zor süreçlerinden geçmektedir. Müslümanların izzet ve onuru tarihte hiç olmadığı şekliyle bugün bizzat birbirleri eliyle yok edilmektedir.

Mevlid kandili vesilesiyle bir daha hatırlamalıyız ki, Rahmet Elçisi Efendimizin sünneti, cahiliye karanlığında boğulan sahipsiz bir toplumu nasıl ihya ettiyse, bugünün insanını da öylece sahil-i selamete ulaştıracak kudrettedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Mevlid Kandilini tebrik ediyor. Rabbimize açılan eller ve yakaran dillerin birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.

Alaaddin YETİŞEN
Genel Yayın Yönetmeni

http://www.haberiumturk.com/