Ramazan, bu gece ilk sahurla başlayacak…

haberiumturk, alaaddin, yetisen, kingsoundtr, king,sound, ramazan 2017, Velagalibe illlallah, Velagalibe, illlallah, TeravihOn bir ayın sultanı ramazan, bu gece ilk sahurla başlayacak. Bu akşam ilk teravihin coşkusunu hep birlikte yaşayacağız. Bu gece ilk sahurun huzurunu hep beraber tadacağız. Yarın ilk orucumuzun heyecanını duyacağız.

Elhamdülillah ya Rab sana binlerce kez şükürler olsun. Ya Rab lütfun karşısında mahçubiyet duyuyoruz. Sabahı Cuma, Akşamı Teravih, Gecesi Sahur, Ertesi Ramazan olan bu mübarek güne bizleri eriştirdiğin için sana sonsuz hamd ediyoruz.

Kelamullahla habibi edibin Muhammed Mustafa aşkıyla büyüyen Türkiyemizi, milletimizi muhafaza eyle ya Rabbi! Milletimizin birliğine beraberliğine, kardeşliğine kastedenlere fırsat ver me ya Rab!

Şüphesiz kuvvet ve kudret sahibi olan sensin! Sen bir şey dilediğinde sadece ‘ol’ dersin ve o olur. Senden başka zafer sahibi yoktur. “Velagalibe illlallah.”

Sen bağışlayansın ve esirgeyensin. Sen duaları kabul edensin. Bizi kapından mahsun çevirme ya Rab! Bu geceden itibaren kalkacağımız sahurlarımızın, yarından itibaren oruçlarımızın, eda edeceğimiz namazların, okuyacağımız Kur’an-ı Kerimlerin hürmetine bizi ve tüm müslümanları her türlü zilletten sen muhafaza eyle ya Rab.

Ya Rabb,Ya Hayy ,Ya Kayyum,Ya Hannan,Ya Mennan,Ya Deyyan, Ya Sultan,Ya Zülcelali vel ikram, cümlemizi bu cumanın, bu ramazanın ve her anının kadri kıymetini bilip, ömrünü rızâsına muvafık amellerle kullanabilen kullarından eyle.

Ya Rabbi kendine kul, Habibine ümmet eyle… Rabbim vatanımızı milletimizi devletimizi dahili ve harici şerlerden muhafaza eyle.şehitlerimize rahmet eyle. Amin.

Hayırlı Cumalar, Hayırlı Ramazanlar, Hayırlı ömürler…..

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Alaaddin Yetişen

Bir Cevap Yazın