Bırakalım Ramazan bizi değiştirsin.

alaaddin-yetisen-haberiumturk-teravi-terhavi-sahur-ramazan-kadir-gecesi

Haberiumturk.com genel yayın yönetmeni Alaaddin Yetişen, Mübarek Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Ramazan her zamankinden çok daha muhtaç olduğumuz bir zamanda geldi. Bizlere rahmet, mağfiret getiren, Merhamet duygularımızı, Kardeşlik bağlarımızı güçlendiren ve yeniden inşa etmeye gelen Ramazan’a hoş geldin diyorum. Ramazan’ın şifa dağıtan, birlik ve beraberliğimizi sağlayan rahmet eline çok ihtiyacımız var.

Ramazan bir hatırlatma ayıdır. Unuttuğumuz Kuran’ı yeniden hatırlatmaya gelir.  Ramazan bize dünyanın, gücün, servetin faniliğini hatırlatır. Ramazan bize iyiliğin, güzelliğin, erdemin, faziletin, adaletin, ahlakın baki olduğunu, unuttuğumuz bütün değerleri hatırlatmaya gelir. Ramazan kırdığımız gönülleri yeniden yapmaya gelir. Ramazan Kadir gecesiyle bize yeniden diriliş imkanı sunar. Bayramın getirdiği sevinçle  bize barış ve kardeşlik sunar.

Ramazan bir çağrıdır. Rabbimizin bir çağrısıdır. Ramazan bizi barışa davet etmek için gelir. Son günlerde Türkiye’nin sınırında yaşanan trajedileri hep birlikte acıyla izliyoruz. İnsanoğlunun barışı inşa etmek için geldiği dünyayı nasıl yaşanmaz hale getirdiğini, insanın insana yaptığı zulmü hep birlikte yaşıyoruz. Mübarek Ramazan’ın gelişi, insanlığın merhametin ve iyiliğin, yeryüzünde egemen kılınmasına yardımcı olur inşallah.

Ramazanın bir ruhu vardır. Ramazanın ruhunu incitmemeliyiz. Ramazan iyilerden kılma ayıdır. Oruç ile iyilik kardeştir. Ramazan ayında Oruç, kendimizi ve etrafımızı gözden geçirmemiz, fakir fukarayı hanelerinde tanımamız, garip gurabayı yaşadıkları ortamda hatırlamak için, Hissetmek için, anlamak için, duymak duyumsamak için, elimizi taşın altına sokmak için, farz kılındı. Oruç tutmaya dilimizden başlayalım. Dilin farkına varalım. Vara yoğa konuşmamaya, bilir bilmez söz söylememeye başkalarını yaralayan dilimizi tutmaya çalışalım. Bırakalım Ramazan bizi değiştirsin.

Ramazan’ın hem milletimize, hem gönül dünyamıza, hem coğrafyamıza ve acılar içerisindeki İslam alemine huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Rabbim’den niyaz ediyorum. Sağlık ve sıhhatli Ramazanlar yaşamayı Allah nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Ülkemizin, âlem-i İslâm’ın ve tüm insanlığın Ramazanı mübarek olsun.

Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.

Alaaddin Yetişen
haberiumturk.com
Genel yayın Yönetmeni