Sn. Başbakan bence ince bir ayar yapacaktır.

Ben hasbel kader lise öğrencilik yıllarımdan beri siyasetin içinde bulunan, siyasette ayak oyunlarından çok çekmiş, siyaseti tam olarak bilmeyen, çabuk inanan ve kanan ama siyasete ve çevreye duyarlı biriyimdir.

İyi gözlemlerim ve insanları da iyi analiz ederim.

Son dönemde özellikle Sn. Başbakanın ameliyatından belki de hastalığının ilk döneminden itibaren çevresindeki sözde dostları, yani iyi gün dostu olan insanlar hızlı bir şekilde yeni teoriler üretmeye yeni oluşumlar içine girmeye başladılar.

Tabii her şeyden önce devletin devamı esastır. Devlet ve hükümet bu tip durumlarda farklı farklı senaryolar oluşturmak zorundadır bu gereklidir de. Buna inanıyorum.

Bu senaryolar geçmişte hükümet yıkmak için kullanılmış olsa da hükümetin ve hükümeti yöneten partinin devamı için kullanılabilecek bir yol haritasının da olmasının gerektiğini düşünüyorum.

Belli ki Sn. Başbakanın bilgisi dışında kendi çevresinde siyasi çalışma gurubu oluşturan iyi gün dostu olan insanlar var.

Son genel başkanlık seçimi için sarf ettiği efor ve son Eskişehir mitinginde konuştukları bunu doğruluyor.

Parti içinde özelikle parti tüzüğü gereği son dönemini geçiren vekil ve bakanların (istemezük) anlayışının nasıl aşılacağını hep beraber göreceğiz.

Sn. Başbakan bence ince bir ayar yapacaktır.

Has parti ile görüşmesi de birilerine mesajdı gibi geldi bana.

ALLAH C.C. her zaman iyi ve doğru insanların yanındadır.

AY

http://www.haberiumturk.com/