banner47
banner119

AK PARTİ NEDEN OY KAYBETTİ?

Genel yayın yönetmenimiz Alaaddin Yetişen, 24 haziran seçimlerinde Akparti'deki oy kaybını değerlendirdi.

AK PARTİ NEDEN OY KAYBETTİ?

Genel yayın yönetmenimiz Alaaddin Yetişen, 24 haziran seçimlerinde Akparti'deki oy kaybını değerlendirdi.

haberiumturk
haberiumturk
03 Temmuz 2018 Salı 03:40
AK PARTİ NEDEN OY KAYBETTİ?

Kim gitsin, kim kalsın, kim gelsinden ziyade geleceği hangi siyasi iradeye teslim edelim? Hatta ümmet coğrafyasını hangi siyasi iradeye teslim edelim? Kritik sorusunun sorulduğu bir tarih 24 Haziran 2018.

Bir tarafta Cumhur ittifakı... İçinde Türk Milleti’nin köklü geleneğini barındıran, tabanı birbirinden çok farklı olmayan üç parti… İçinde 16 yıllık Ak Parti ve sevapları ve mutlaka ıslah edilmesi gerekli hataları…

Diğer yandan Yeter ki Erdoğan gitsin! zihniyetiyle hareket eden Haçlı misali kutsal ittifak kurmuş, tabanı birbirinden çok farklı üç parti… Bir çeşit terör ittifakı… Fetö, Pkk… Düşünün biri Türk milliyetçiliği derken, diğeri Kürt milliyetçiliği diyor ama ikisi de Erdoğan düşmanlığında ittifak ediyor.

Peki, AK Partiye hangi etmenler oy kaybettirdi?

Profili düşük vekillerin veya vekil adaylarının halkla yabancılaşması, üst bakışı, yerel yönetimlerin başarısızlıkları kaybettirdi.

Parti içinde, seçim çalışmalarında halkla iç içe olamayan, samimiyetsizlik kaybettirdi. Dün üst aklı eleştiren partililerin, bugün üst akıl edasıyla topluma tepeden bakışları kaybettirdi.

Yola fakir Anadolu çocuğu olarak başlayan milyarderler kaybettirdi.

Masum insanları, Fetö yaftasıyla ihraç edip cezaevine gönderen zulüm kaybettirdi.

Fetö’nün dokunulmayan siyasi ayağı,  kumpaslara kurban giden masum insanlar, annelerinin cezasını hapiste çeken masum çocuklar kaybettirdi.

Fetö’den tahliye edilen kadrolara gelen Fetö’yü aratmayan liyakatsiz bürokratlar kaybettirdi.

İdealizmin ranta dönüşümü kaybettirdi. İkbal uğruna davasını unutanlar kaybettirdi.

Lüks tüketim ve israfla kaliteli, nitelikli insan olmayı özdeşleştiren zihniyet kaybettirdi.

Davasını parayla satanlar, siyasi ve ekonomik ikballere kurban edenler kaybettirdi

Çocuklarına AK Parti öncesi Türkiye gerçeklerini yeterince anlatmayan AK Parti’li anne babalar kaybettirdi.

AK Parti’yi 16 yıl iktidara taşıyan anne babaların çocukları idealist değil… Dünün idealist gençliği bugünün bağımlı gençliği hale geldi. Dünyaları dijitalle ve lüksle sınırlı, itibarı inançta ve idealde değil, kapitalde arayan iktidarın çocukları kaybettirdi.

Kaybettiren sadece iktidarın çocukları değil elbet…

AK Parti’ye kaybettiren en önemli unsur tabandaki değil tepedeki eksen kayması…

AK PARTİ’DEKİ EKSEN KAYMASI

AK Parti’yi seçime taşıyan dünün idealist çocuklarıydı. İnancını davası bilen, sağına soluna bakmadan ‘Ben varım.’ diyen, ‘Kanımız aksa da zafer İslam’dır .’diyen, ‘Hayat iman ve cihat alnımızın yazısı…’ diyen, bu yolda çile çekmeyi, bedel ödemeyi, kurban olmayı, feda etmeyi, feda olmayı göze alan kanaatkâr Anadolu çocuklarıydı. İnancıyla imtihan edilmiş, bedel ödemiş, çile çekmiş kuşaktı.

Elbette Türk siyasetinin önemli noktalarından biri de muhafazakâr kimlikli Ak Parti’nin iktidar olmasıdır. Ancak inançla imtihan yerini özetle ‘imkânla’ imtihana bıraktı. İmkânla imtihan alanında neler yoktu ki… Okçular tepesi, Nuh’un gemisi, Talut’un askeri, buzağıyı cazip gösteren Samirî, Züleyha

Kimileri terk etti Okçular tepesini; ganimetlerin peşinden gitti,  siyasi ikbal peşinden gitti, rant peşinden gitti. Okçular tepesini terk edenler, Allah emrine uymadı ve ganimetleri de kaybetti.

Kimi Nuh’un gemisinde verdiği sözü karaya çıkınca unuttu. Veya ‘Ben gemiye binmem, fırtına çıkarsa karaya sığınırım.’ dedi. Nuh’un tufanı çıktı helak oldu.  Ne gemide kalabildi; ne de karada adam gibi durabildi. Karayı da denizi de kaybetti.

Kimi Talut ordusunun imtihanına tabi tutuldu.’ Bir avuç iç’ emrine doyasıya içmeye kalktı. Sonunda zalim Calut’un ordusuyla mücadele edecek takatimiz kalmadı, bunlar güçlü başa çıkamayız dedi. Onurunu kaybetti.

Kimileri dünya hayatının cazibesine kapıldı. Kendisini lüks otellerin lobisinde, israf dolu iftar sofralarında, kapitalizmde, materyalizmde aradı. Kimliğini kaybetti.

Lüks ve israf tüketimi itibar, statü aracı gördü. Kimliğini unuttu, lüksle kimlik çıkarmaya çalıştı. Dünyasını kaybetmeme adına dinini kaybetti.

Erdoğan’la beraber yola çıkanlar, yola çıktıklarını yolda bulduklarına kurban etti. Doğrunun, mazlumun değil; güçlünün, iktidarın yanında yer aldı. Doğruyu da kaybetti; dostluğu, kardeşliği kaybetti. Kaybetti. Davasına, Ebu Bekr olamayanlar kaybetti.

Kimi Züleyhalar görünce yolda… Yusuf olamadı… Nefsine kapıldı. Anlık hazların peşine düştü… İffetini kaybetti.

Hasılı,  makam mevki, iktidar, para karşısında Süleyman olamayan,  Züleyha karşısında Yusuf olamayan kaybetti.

Unutmayın Ak Parti kadrosu

Allah rızasını ilk sıraya koymayan Allah rızasını da kaybeder, ilk sıraya koyduklarını da…

Yolun başında, idealisttiniz, ölümüne sevdalıydınız davanıza… Ömerdiniz, Ebu Bekrdiniz… Ne oldu size? Allah rızası ilk sıradaydı…’ Ancak, şeytan da ‘sırat-ı müstakîm’ üzerinde oturuyordu. Seytanın oturduğunu unutanlar sırat-ı müstakim üzere olduklarını zannetti. Ve sonunda yolu da kaybetti, Allah rızasını da…

Allah rızası her şeyden önemli olmadıkça her yol kaybedilmeye mahkûmdur. Böyle biline…

Ve

Böyle kaybetti Ak Parti…

Vakit geç mi? Bu kusur tadilat kabul eder mi?  Ya ıslah ya tahliye mi? Yorumsuz.

Selam, sevgi ve dua ile...

Alaaddin YETİŞEN

Son Güncelleme: 12.07.2018 14:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Faruk çoban 2018-07-03 06:32:17

Selamın aleyküm hayırlı sabahlar çok önemli bir konuyu gündeme taşıdınız Allah razı olsun, ben 15 Temmuz’dan sonra kendimi öldürdüm bir çok yetkililere m vekillere bakanlara problemi söylemeye çalıştım malesef bir sonuca ulaşamadım benim tanıdığım ak partili ve Reis hayranı bir sürü insan oyunu Reise ve milletvekili MHP ye verdiler benim gibi fanatik Finlandiya’da Erdoğan lakaplı bir fişlenmiş esnafım ben bile karar vermiştim o şekil oy kullanmayı nezaman Reis dediki bu tür oyunclara gelmeyin herzamanki gibi oyumu ak parti ve cumhur itifakına verdim, soruyorum hangi fetöcü her yıl kurban bayramında sevmediği lidere kurban kestirir, ve elhamdulillah Cumhur itifakına 1.100 e yatırdım Türki parasıyla 5.500 tl yapiyor bunları ne için yapiyorum kimseden korktuğumdanmi hayır vatan sevdasından dolayı Reisin haberi varmi yok, benim gibi yüzbinlerce insanı şerefsiz fetöcüler destek alamadıkları için mağdur ettiler yanlarına Reisi sevmeyen satılmış Büyükelçilikleri alarak fırsat bu fırsattır gider ayak, ama rabbim şahit bizim vatan ve Reise sadakatlığımız öyle sözde değil videolarla fotoğraflarla ispatı var Reis bize Allahtan başka kimseden korkmamayı öğretti, yanlız sesimizi duyuramadığımız gibi bize koyan gerçek vatan sever insanlar Gürbette vatanına gidip gelemezken fetöcüler terör yandaşları ve gece gündüz devlete Ve Resise ağıza alınmıcak küfür hakaret edenler elini kolunu sallaya sallaya Türkiye gidip geliyorlar bu ne biçim konun Alla sonumuzu hayıra çıkarsın, adam yıllar önce fetöcülerin okulunda yada bir şekilde vatan hainlerin tuzağına bilmeden düşmüş al içeri işinden gücünden et, öteki yandan 40 bin insanımızın katili bebek katilin 2 yeğeni 66 terörüstle beraber tut meclise oturt gözümüze soka soka, Allah bilirki benim gibi fanatik insan gönlü kırısa gerisini sz düşünün Ak parti ne kadar oy kaybeder!!?? Allaha emanet olun Finlandiya Helsinkiden kucak dolusu selamlar saygılar sunuyorum Faruk çoban

Avatar
Menekşe 2018-07-05 03:22:57

Çoğumuzun dile getirmeye çalıştığı bir mevzunun yazıya dökülmüş hali.. Kaleminize sağlık.

Avatar
Lütfiye Berber 2018-07-11 08:54:01

Karşı ittifaka nasıl terör ittifakı dersiniz,kabul etmek mümkün değil.Dogru ya,mv.olmakicin BBP lideri,barajı şamayiz endişesiyle ittifakı ortaya getiren MHP kutsal ittifak oluyor,öbürleri terörist,öyle mi?Ötekilerin ranta dönüşmesi yanlışlık oluyor öyle mi?Baştan beri rant yok muydu?

Avatar
Nurettin 2018-07-11 13:20:36

Yukarıdaki kadar olmasa da nasıl olsa halk bizi destekliyor başka seçenekleri de yok diye çok rehavete kapıldılar.Hep Tayyip Erdoğan'ın mirasını yediler,hazırdan geçindiler,partililerle,delegelerle,parti sempatizanlarıyla ilgilenme gibi bir dertleri olmadı,insan parti üyesini hiç telefonla veya giderek veya belli aralıklarla sohbet toplantısı yapmaz mı? Partiye olan aidiyet duygusunu geliştirmek veya pekiştirmek için bir çaba göstermez mi TOK Satıcı gibi Tok siyasetcilik yapmaktan ileriye gitmediler.

Avatar
Esmer 2018-07-17 19:45:39

Aynen...Reis çok yanlız...Halkından başka kimsesi yok...Rabbim yar ve yardımcısı olsun..

banner66