banner47
banner128
banner144

BİZİ İÇİMİZDEKİ HAİNLER YIKTI!

Biz Kudüs'ü kaybetmedik.  

Dedelerimiz silah, cephane, sayı, mühimmat ve azık olarak çok zor durumda olmalarına rağmen cephede İngilize karşı kaybetmedi. İttihat ve terakkinin hainleri ordumuzu Almanlar'ın komutasına teslim etmişti. O Alman komutanın emriyle ve tek kurşun atmadan Kudüs'ü İngiliz'e teslim ettik.
Bizi içimizdeki hainler yıktı.

Biz Medîne-i Münevvere'yi kaybetmedik.

Evet, Fahri Paşa'nın Mehmetcikleri (bilindiği gibi "Mehmetcik" ifadesi Fahreddin Paşa'ya aittir ve ilk kez onun tarafından Medîne'deki askerlerimize hitaben kullanılmıştır) çok açlık çektiler, paşa tarafından irad edilen hutbeden sonra çekirge yiyerek açlıklarını bastırdılar ama

"Yapamaz Ertuğrul evladı sensiz,
Can verir Cânânı vermeyiz Türkler.
Ebedî hâdimü'l-haremeyniniz,
Ölsek de Ravzanı ruhumuz bekler"

demekten asla vazgeçmediler. Ama Kamran İnan'ın dediği gibi maalesef haini en bol milleti olmuştuk dünyanın. Fahri Paşa üzerine dinamitleri bağlayıp Hücre-i Saadeti ziyareti anında, sırtını döndüğü "askerlerimiz", üzerine çullanıp onu yaka paça İngiliz'e teslim ettiler. Yine tarih tekerrür etmişti.
Bizi içimizdeki hainler yıktı.

Biz Ankara savaşında Timur'a da yenilmemiştik aslında. İçimizdeki Kara Tatarlar bize ihanet etmiş ve Timur'un safına geçmişlerdi.
Bizi içimizdeki hainler yıktı.

Eğer müslüman Türk rızayı Bâri için er meydanına çıkmışsa yenilmez. Neden. Çünkü Türk ordusunun sadece toprağın üstünde askeri yoktur da ondan. Ama Fatih'in dediği "Kuru bir cihangirlik" derdine düşerse, Merzifonlu gibi dünyalık elde etmek için sürerse Mehmetçiği cepheye, silleyi Rabbiniyi yer ve kendine gelmesi bir kaç asır sürer.

Fahrettin Paşa İngiliz esaretinden kurtulduktan sonra Anadolu'ya gelmiş, Kurtuluş Savaşına katılmış, varlığı birilerine korku salmış ki, onu Ankara'da tutma cesareti gösteremediklerinden Afganistan'a Kabil sefiri olarak gönderilmişti. Bu arada soyadı kanunu çıkmış ve Türkkan soyadını almıştı. Türkkan. Bu soyadını alan bir asker daha vardı. Hulusi Paşanın yaveri. Levent Türkkan. O gece, o meş'um gece vatana, millete ve bayrağa ihanet eden bir Türkkan. Demek ki sadece soyadı taşımakla olmuyormuş adamlık. Fahrettin Paşa'nın kemiklerini sızlatan bir Türkkan.
Allahım içimizdeki hainlerin bizi bir daha yıkmasına fırsat verme! Amin.
Saygılarımla...

Dertli

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner69