banner47
banner119

Ders kitaplarında Darwin var, İslam yok

Prof. Dr. Burhanettin Can, “Bugün kullandığımız rakamlar Arap rakamlarıdır ama bunu kimse söylemez. Batı, birçok şeyi Osmanlı'dan ve Müslüman bilim adamlarından öğrendi ama bunu kimse dillendirmez. Çünkü her şeyi kendileri yapmış gibi gösterirler. Dini düşüncenin gerici olduğu düşüncesini yaymayı amaçlarlar” dedi.

Ders kitaplarında Darwin var, İslam yok

Prof. Dr. Burhanettin Can, “Bugün kullandığımız rakamlar Arap rakamlarıdır ama bunu kimse söylemez. Batı, birçok şeyi Osmanlı'dan ve Müslüman bilim adamlarından öğrendi ama bunu kimse dillendirmez. Çünkü her şeyi kendileri yapmış gibi gösterirler. Dini düşüncenin gerici olduğu düşüncesini yaymayı amaçlarlar” dedi.

03 Şubat 2012 Cuma 10:10
Ders kitaplarında Darwin var, İslam yok

Haberiumturk haber sitesi/03.02.2012

 Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) tarafından ikincisi düzenlenen ‘Uluslar arası Eğitim Konferansları' etkinliğinde “Emperyalizm ve Siyonizm'in Eğitim Yolu ile İnsanlığa Etkileri” konusu tartışıldı. 

Yeni Akit'ten Talha Çolak'ın haberine göre, konferansa, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, STK temsilcileri ile akademisyenler ve davetliler katıldı. Konferansta, Darwin, K. Marx ve Freud gibi materyalist düşünceli kişilerin teorilerinin ders kitaplarında yer aldığı fakat asıl olan Kur'an'daki bilgilerin yer almadığı vurgulanarak, öğrencilerin beyni bulandırılıp dinden uzaklaştırılmaya çalıştırıldığı belirtildi. Bu şekilde Müslümanların dininden ve kültüründen uzaklaştırılarak yabancı güçlerin düşünceleri ile sömürgeleştirildiği vurgulandı.

İSLAM COĞRAFYASI İSTİKAMETİNİ KAYBETTİ
Konferansta konuşan Prof. Dr. Burhanettin Can, 100 yıldır İslam coğrafyasının istikametini kaybettiğini söyleyerek, “Emperyalist, Siyonist ve Kapitalist güçler ilk olarak eğitim sistemimizi yıprattılar. Allah, Ahiret, Kader ve Kur'an'ı geri plana iterek materyalist düşünceyi ön plana çıkarttılar. Ders kitaplarımız da hep bunlar var” dedi.

“ENBİYA SURESİ YAZMIYOR”
Bütün ders kitaplarında dünyanın varoluşunun Einstein'ın genel görelilik kuramına dayanmakta olduğunun yazdığını söyleyen Can, “Ama Enbiya suresindeki, ‘O inkar edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer, birbiriyle bitişik iken, Biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?' cümleleri yazmıyor” ifadelerini kullandı.

“EVRİM TEORİSİ YAZIYOR”
Kitaplarda, Darwin'in Evrim Teorisi ile maymunun evrimleşerek insana dönüştüğünü yazdığını belirten Can, “Yine ‘Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık' ise yazmıyor. Böylece gençlerimize materyalist düşünceyi yüklüyorlar” şeklinde konuştu.

“BUGÜN Kİ RAKAMLAR ARAPLARINDIR”
Medya'nın, Osmanlı yöneticileri ve savunucularına gerici, vatan haini ve düşman dediklerini vurgulayan Can, “Bugün kullandığımız rakamlar Arap rakamlarıdır ama bunu kimse söylemez. Batı, birçok şeyi Osmanlı'dan ve Müslüman bilim adamlarından öğrendi ama bunu kimse dillendirmez. Çünkü her şeyi kendileri yapmış gibi gösterirler. Dini düşüncenin gerici olduğu düşüncesini yaymayı amaçlarlar” dedi.

BATI MİSYONERLİK YAPIYOR
Cambridge İslam Akademisi Başkanı Prof. Dr. Skaikh Abdul Mabud da konuşmasında, Batının, birçok Müslüman ülkede eğitimi yabacılaştırdığını söyleyerek, “ Bu şekilde Müslümanların kültürel ve dini sistemini yıpratıyorlar. Batılı emperyalist güçler eğitimde adeta misyonerlik faaliyeti yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“MATERYALİST DÜŞÜNCEYİ YÜKLÜYORLAR”
Batıda Allah, Peygamber ve ahiret inancının inkar edildiğini söyleyen Mabud, “Bu güçler ilk olarak Müslümanlara kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışıyorlar. Kapitalizm, sosyalizm ve kominizim gibi felsefelerin propagandası yapılarak materyalist düşüncelerini yaymaya çalışıyorlar. Böylece kendi dini düşüncelerimizi, kültürümüzü ve zihinlerimizi bulandırarak kendi fikirleri ile sömürmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

“MÜSLÜMANLAR BİN YIL ÖNCE BULDU”
Müslümanların dünyanın yuvarlak ve evrenin merkezinde olduğunu bin yıl önce bulduğunu belirten Mabud, “Batılar bunları kendileri bulmuş gibi propaganda yapıyor ve biz de ders kitaplarında bunları kullanıyoruz. Böylece onların düşüncelerini benimsiyoruz. Müslümanların bulduğu ve icat ettiği her şeyi daha sonra batılılar bulmuş gibi ders kitaplarında işliyoruz. Kendi düşüncelerimize, inançlarımıza ve Kur'an'a sahip çıkarak eğitim sistemimize bunları oturtturmalıyız” ifadelerini kullandı.

BATILILAR MÜSLÜMÜNLAR SAYESİNDE AYDINLANDI
Diğer bir konuşmacı Prof. Dr. Muhammed Hazım Shah, Batılılar Müslümanlar tarafından aydınlandığını söyleyerek, “Avrupalıların dediği gibi aydınlanma Rönesans'la değil 12. ve 13. yüzyılda Arapça kitaplarının Latinceye çevirisi ile oldu. Bakarsanız Oxford ve Cambridge gibi büyük üniversiteler bu devirde kuruldu” dedi.

“BİLİM ADAMLARI DİNLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR”
Modernleşme, İslam ve bilim arasındaki etkileşimle doğduğunu vurgulayan Shah, “Müslüman bilim adamlarının kişiliklerine bakarsanız dinle bütünleşmişlerdir. Ama batı bunu görmek istemiyor” diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner66