banner47
banner128

GEL DE  YAZMA…

Whatsapp hattımıza gelen isim ve telefon numaraları bizde saklı olan mesajları okuyunca… Gel de Yazma!

GEL DE  YAZMA…

Whatsapp hattımıza gelen isim ve telefon numaraları bizde saklı olan mesajları okuyunca… Gel de Yazma!

haberiumturk
haberiumturk
17 Ekim 2018 Çarşamba 03:51
GEL DE  YAZMA…

‘Yenin İçinde Kırık Kola Yer Yok ve Tekzibin Böylesi..’ başlıklı yazımızdan dolayı yazdıklarımızın çamur, iftira olduğu iddiasıyla  bize mail atan, arayan veya arattırılan Tevfik İlerili öğrenci ve öğretmenleri!

Yazdığımız konu, başta Konya, medya mahkeme, MEB, veli, öğrenci, öğretmen olmak üzere bir takım çevrelerce malumken okul müdürüne çamur, iftira attığımız iddiası haberimiz nezdinde şahsımıza yönelik iftiradır. Kişilik haklarımıza saldırıdır. Her şey gün kadar ortadayken ‘ Yavuz hırsız ev sahibini bastırır.’ moduna girmek güneşi çamur iddiasıyla sıvamaya kalkmak eğitimciye yakışmaz.

Yazdıklarımızın hepsinin arkasındayız. Şayet yalan yanlış, çamur iftira varsa yasal yol herkese açıktır. Elbette, aksinin şahsımıza yönelik itham, iftira olması sebebiyle yasal yol bize de açıktır. Deneyimli gazeteci olarak, yalan, çamur, iftira türü haberlerin onurumuzu, mesleki kariyerimizi zedeleyeceğini idrakten uzak değiliz. Ancak, bizi itham edenlerin öncelikle devlet memuru olduklarının ve devlet memuruna yakışmayan fiillerin idari soruşturma konusu olduğunun idrakinde olmadıkları açıktır.

Ve ‘Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” Maide/8 ayetini de unutmayın. Bir insana olan muhabbetiniz, dostluğunuz çıkar ilişkiniz de o insan için söylenen her şeyin yalan, çamur, iftira olduğu yaftalamasında bulunmayı mı gerektiriyor? Devletin resmi belgeleriyle ispat edilmiş bir konuya çamur demek sadece şahsımıza değil devletin belgelerine iftira atmak, devleti itibarsızlaştırmaktır.

Zulmün bir kuralı vardır: Zalim mazlumdan önce ağlar. Mazlumdan önce şikayet eder. Herkesin kendisine iftira, çamur atmak için sıraya girdiği, herkesin kendisini çekemediği sanrılarının tesellisiyle sahte rahatlık yaşar. Çamur, iftira  söylemleriyle doğru yerde durduğunuzun selamını vermek sadece  geçici teselliler yaşatır.

Müdürün ‘doğruları yansıtmıyor’ dediğine çamur deme zorunluluğu hissetme psikolojisi midir ispatlanmış olana çamur demek yoksa ne olursa olsun varlığı varlığına bağlı olan müdürü koruma psikolojisi midir? Bu denli itibarlı bir okulun öğretmeni olarak seçilmekle  mesleki kariyerinin tavan yaptığını zannedenler referansının  devlet lisesinde  görev yapmamış bir sınıf öğretmeni olduğunun farkında değil mi? Değil. Proje okullarında müdür tarafından seçilmiş devlet öğretmenleriyle müdür arasında fiilî olarak her şeyi onaylama protokolü olmazsa öğretmen nasıl görevde kalır? Yorumsuz...

Kendi konumunuzu korumak için müdürü korumaya çalışmak tabidir belki amma gün gibi ortada olana gece demek de  ne oluyor? Ne oluyor? Yalanı alkışlamak olmuyor mu? Yalan söyleminde birbirinden beslenerek yine birbirini teselli edenler güneş o çamur söylemlerinizle sıvanmaz. Resmen sübuta ermiş olana yalan demenin bu denli holdingleştiği bir kültüre, eğitim kesiminde az rastlanacağını zannetmekle hata ediyoruz.

Proje okulları eğitimde; devletin verdiği yetkiyle devletin okullarını ve öğretmenlerini gettolaştırırken yine devletin verdiği yetki mührüyle müdür vetosuna tabi olan öğretmeni ötekileştiren eğitim stratejisi üretti. Proje okullarında yöneticilerin elindeki devlet yetkisi sopası eğitimin genetiğini değiştirdi öğretmeni değersizleştirdi.

Gelelim, sitemize yapılan dönüşlerden çok merak edildiğini düşündüğümüz köstebek hikayesine…

Yazdığımız konudaki araştırmalar 2014 yılından önceye Özel Muradiye lisesinden Cihanbeyli’ye oradan Tevfik İleri’ye uzanıyor.  Yazdıklarımız ulaştığımız bilgi ve belgelerin çok azını oluşturuyor. Bilmediğimizi ve asla bilinemeyeceği zannedilen her ne varsa. Unutmayın Allah istemedikçe hiçbir şey gizli kalmaz. Pansiyon, akçeler…

Köstebek kim midir? Herkes ve herşey!

Şikayet dilekçeleri, belgeler, iddianameler, haberlerdir köstebek.  Medyadır, savcı iddianamesidir.

‘Köstebek, İskilipli Hoca Atıf Efendi vatan hainidir.’ diyen öğretmene isyan eden veliler, öğrencilerdir.

Köstebek bu durumu ört bas eden ama öğretmene ‘sizinle çalışmak istemiyoruz.’ diyemeyen  Fatih Zengin’dir.

'Ezanın Türkçe okutulması' gerektiğini söyleyen öğretmendir köstebek.

Hakkında darb davası devam ederken bile dövdüğü ve ‘suçsuz olduğum halde dövdü, hakkımı helal etmiyorum.’  diyen öğrencidir köstebek. 

banner71
Pansiyonda kalan öğrencinin Cimer’e yazdığı feryattır köstebek.

Yine okuldan ve bir öğrencinin adı, TC  kimlik numarası kullanılarak  Cimer’e yazılan yazıdır köstebek.

Fatih Zengin giderse ne yaparız o giderse, falan filan da gider diyen öğretmendir köstebek.

Köstebekçiler şunu da unutmayın! Köstebek köstebek gibidir bir yeri kazar ama nereden çıkacağı kim olduğu  belli olmaz. En büyük köstebek kişinin kendisidir. Beden dilidir, sesinin frekansıdır, tepkileridir, inkarlarıdır.

Fatih Zengin’in ‘yukarıdan halledilecek, bazı öğretmenler için ‘yukarıdan’ ‘tut’ dedikleri için  tutuyorum cümleleridir, örtbas edilen soruşturmalardır, ‘Bize kim soruşturma açabilir, açılan soruşturmaları yukardan kapattırırız’ diyen idareciler köstebek.

Büyüklerim büyüklerim’ sözüdür köstebek, ‘yukarı yukarı’ sözüdür köstebek.

Köstebek?

Çöptekiler de raftakiler de atılanlar da tutulanlar da mutfaktakiler de koridordakiler de karşıdakiler de arkadaki öndeki yandakiler de susanlar da susturanlar da koruyanlar da korumayanlar da korkutanlar da korkanlar da krallar da kraldan fazla kralcı olanlar da köstebek.

Suya sabuna dokunmayanlar da bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler de köstebek.

Vitrindekiler, tribündekiler de köstebek. Bazen en yakınınızdır köstebek.

 Amma en önemli en makbul köstebek köstebek olduğunun farkında olmayan  köstebektir.

Gazeteci haberi yaparken iz takip eder, irdeler, inceler, araştırır. En ince ayrıntıyı değerlendirir. Ayrıca, bir konuda elde edilen bilgi farklı kanallarla teyit edilerek bilgilerin belgelerin sağlaması yapılır. Köstebekler ortada cirit atarken hangi köstebeği arıyorsunuz?

Köstebeği bu kadar öğrencisi, öğretmeni, velisi, hinterlantı geniş  olan ağın içinde mi arıyorsunuz?

Köstebek?

Herkes ve herşey.

Kalın Sağlıcakla

Alaaddin YETİŞEN

Genel Yayın Yönetmeni

Haberimizin iftira/çamur olduğunu iddia edenler iddianızı ispat için hodri meydan… Whatsapp 0554 704 58 00 gönderin belgenizi yazınızı yayınlayalım.

    

  

TEVFİK İLERİ İMAM HATİP LİSESİNDE NELER OLUYOR

İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN KONU BAŞLIKLARINI TIKLAYINIZ.

HAFIZLIK PROJESİ KAPATILDI

YENİ PROJE İHL, VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

ÖDÜL SKANDALI, KAPATILAN PROJEYE ÖDÜL VERİLMİŞ

FOTOĞRAFTA NE GÖRDÜM?

HEDEFİMİZ DİNDAR NESİL…

HAFIZLIK PROJESİ KAPATILIP, KURAN KURSU AÇILDI

AKADEMİK BAŞARIYA KURBAN EDİLEN HAFIZLIK…

PROJE OKULLARI: PROJE İÇİNDE PROJE Mİ?

KIRILAN KOLLAR İÇİN YENDE YER YOK!

TEKZİBİN BÖYLESİ…

Son Güncelleme: 18.10.2018 14:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner115