banner47
banner128

HAFIZLIK PROJESİ KAPATILDI

Türkiyenin en prestijli proje okulu Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde "HAFIZLIK" projesi kapatıldı.

HAFIZLIK PROJESİ KAPATILDI

Türkiyenin en prestijli proje okulu Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde "HAFIZLIK" projesi kapatıldı.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 01:16
HAFIZLIK PROJESİ KAPATILDI

Whatsapp ihbar hattımıza gelen bilgi ve belgelerin incelenmesi ile Türkiye’nin sayılı okullarından Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında araştırma yapmaya karar verdik.

Cumhurbaşkanımızın göz bebeği TEVFİK İLERİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’nde neler oluyor? Bu konuyu üç başlık altında araştıracağız.

1- HAFIZLIK PROJESİ KAPATILDI MI?

2- CEMAATLERİN ETKİSİ NE?

3- ÜS OLARAK MI SEÇİLDİ?

1- Hafızlık Projesi kapatıldı mı?

Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği, büyük hafızların yetiştirileceği düşünülen bu okulda Hafızlık Projesi’ne 2017 yılında öğrenci alınmamış ve proje kapatılmıştır.

16-17 Mart 2017 tarihinde Amasya’da Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hafızların eğitim gördüğü okulların müdürleri toplantısında Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü söz alarak hafızlık projesi benim ayağıma bağ oluyor, hafızlar tembel okulun puanını düşürüyor bu nedenle hafızlık projesini kapattım diye açıklamıştır. Toplantıya katılanlar buna şahittir.

Kamuoyundan ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan Hafızlık Projesinin kapatıldığı saklanmaktadır.

BELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

Üstte Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün proje okulları arasında yer alan, Hafızların Öğrenim Gördüğü Proje Okulları’nın listesi yer almaktadır.

2017-2018 öğretim yılına ait Hafızların Öğrenim Gördüğü Proje Okulları’nın listesi, yapılan görüşmeler üzerine Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce web sayfasında yeni yayımlanmıştır.

Cumhurbaşkanımızın önem verdiği millet sevgisine, ahlaka ve maneviyata öncelik veren eğitim anlayışı için oluşturulan proje okulunda 2017-2018 yılı Hafızlık Projesi’nin kapatıldığına dair belge.

BELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

Okulda hafızlık projesinde eğitim gören çocukların puanlarının 70 puanın altına düşürüldüğü ve çocukların Diyanet Vakfı’ndan aldıkları bursun kesilmesine neden oldukları söylenmektedir. Konuyu Diyanet Vakfı’nda araştırıyoruz.

2017-2018 yılında okulun hafızlık kayıt sayfası açılmadığı için belgeleri ile okula müracaat eden ve müracaatları kabul edilmeyen hafız öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır.

Bizim bu işin üzerine gitmemiz sonucunda okulda müdür yardımcıları 8. Sınıf hafızlık belgesi olan çocukları acilen araştırıyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği, ülkesini ve insanını seven, milletinin değerleriyle barışık, hakkı ve hakikati ayakta tutan, hak uğruna sağına ve soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen şuurlu bir imam hatip gençliğin yetişeceği proje okullarının başında gelen Ankara / Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, Cumhurbaşkanımızın gönülden arzu ettiği, imam hatip liselerine atanan müdürlerin İlahiyatçılardan olması ricasına rağmen sınıf öğretmeni atanıyor. Ankara’da 3 Günlük müdür yardımcısı yapılıyor. Daha sonra Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne görevlendirme ile müdür olarak getiriliyor.

Görevlendirme ile atanan müdür, 9 yıllık sınıf öğretmeni ve takriben 80 puanı var. Konya’dan Ankara merkeze atama için bu puan yeterli değil.

MEB insan kaynaklarının 14.10.2014 tarih ve 41289672/903.02/189440 sayılı kararname yazısı ile önce Ankara taşra Hasanoğlan’da bulunan okuma-yazması olmayanlara eğitim ve öğretim veren ve hizmet içi kursların düzenlendiği, öğrencisi olmayan, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne DAYM (2.ASO) bağlı 2. Akşam Sanat Okulu’na sınıf öğretmeni olarak atanıyor.

Operasyon burada başlıyor, aynı kararnameye istinaden atandığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ‘nce DAYM (2.ASO) , Ankara/ Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne yazılan 20.10.2017 tarih ve 32960215/903.07/4664595 sayılı yazı ile 17.10.2014 tarihinde müdür olarak görevlendirildiği bildiriliyor.

Usulsüzlüklerle atanan müdürün atama kararnamesi

Usulsüzlüklerle atanan müdürün görevlendirme yazısı

Kadrosu DAYM (2.ASO) de olan sınıf öğretmeni, 20.10.2014 tarihli yazıda belirtilen görevlendirme tarihi olan 17.10.2014 tarihinden 3 gün önce, 14.10.2014 tarihinde müdür koltuğuna oturuyor.

İlk icraat olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 13.10.2014 tarihli yazısı ile 15.10.2014 tarihinde yapılacak olan kantin ihalesini iptal ediyor, çocuklarını Fetönün okulunda okutan Fetöcü olduğu söylenen eski problemli işletmecilere ana sözleşmede 40 m2 olması gereken yer tahsisi için 800 m2 yer tahsis edilerek kantin işletmesi yeni imtiyazlarla yeniden veriliyor. Yapılan sözleşmede Kantin İşletmecisi Ali BARUT adlı şahıs olmasına rağmen şuanda işletmeyi Fetöcü olduğu söylenen Mehmet Haksever ve kardeşi Ali Haksever yapmaktadır.

Usulsüzlüklerle atanan müdür 2015 yılı nisan ayında okulun bahçesinde çocukları dövüyor. Dövülen bu çocuklardan bir tanesinin ailesi 07/05/2015 tarihli Adli Tıp Kurumu raporuyla bu olayı mahkemeye taşıyor. Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırlık soruşturmasında dayak yiyen 4 çocuk şikayetçi olmadıklarını söylüyorlar. Şikayetçi olan velilerin, okuldan atılma ve düşük not tehdidi ile davadan çekildikleri söylenmektedir

Bir çocuk müşteki olan velisi ile birlikte şikayetçi olmaya devam ediyor. Şüpheli müdür savcılıkta susma hakkını kullanıyor.

Savcı okul müdürünün sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle çocuk mağdurları darp ettiği, müspet suçu işlediği deliler ile tüm soruşturma evrakı kapsamında anlaşılmıştır diye yazarak müdürün basit yaralama suçu işlediği hususunda kamu davası açılmasını talep ve iddia etmiştir.

Açılan davada 24/12/2015 tarihli duruşmada, dayak mağduru 4 çocuk şikayetçi olmadıklarını söylemişlerdir. Bir çocuk şikayetçi olduğunu söylemiş ve müşteki olan annesi davaya katılan olarak kabul edilmiştir. Duruşma 24/05/2016 tarihine ertelenmiştir.

Tehdit ve hatırlı kişilerin devreye girmesi sonucunda şikayetçi öğrenci ile davaya müdahil olan annenin şikayetlerini geri çektikleri söylenmektedir. Şikayetlerin geri çekilmesi üzerine kamu davası sonuçlanmış ve okul müdürü para cezasına çarptırılmıştır. Bu dayak olayı ile ilgili MEB müfettişlerinin ne yaptığı ise merak konusudur.

Bu müdür 2014 yılında Hasanoğlan 2.Akşam Sanat Okulu’na atanmadan ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne görevlendirme ile müdür olmadan önce Konya’da görev yaptığı okulda sınıf öğretmenine iftira atmak ile suçlanmış.

Bu malum şahıs ile ilgili çalışmamız devam etmektedir. Bilgi ve belge geliyor yazmaya devam edeceğim. En kısa sürede Tevfik ilerideki yapılanmada cemaatlerin etkisi ile ilgili haberimizde görüşmek üzere.

Selam ve dua ile…

Genel Yayın Yönetmeni

İlgili diğer haberler:

Yeni Proje İHL, Vatana millete hayırlı uğurlu olsun

Ödül skandalı, kapatılan projeye ödül verilmiş

Fotoğrafta Ne Gördüm?

Hedefimiz dindar nesil…

Hafızlık projesi kapatılıp, kuran kursu açıldı

banner71
Son Güncelleme: 07.07.2018 03:17