banner47
banner128
banner132

Ödül skandalı, kapatılan projeye ödül verilmiş

Hafızlık Projesi kapalı olan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesine “Geleceğin Donanımlı Hafızlarını Yetiştirmek" adlı projeden dolayı bakanlık ödülü verilmiştir

Ödül skandalı, kapatılan projeye ödül verilmiş

Hafızlık Projesi kapalı olan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesine “Geleceğin Donanımlı Hafızlarını Yetiştirmek" adlı projeden dolayı bakanlık ödülü verilmiştir

09 Nisan 2018 Pazartesi 18:37
Ödül skandalı, kapatılan projeye ödül verilmiş

Ulusal basında yer alan habere göre, Milli Eğitim Bakanlığının eğitimde yenilikçi ve özgün uygulamaları teşvik etmek amacıyla düzenlediği ‘5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ ödül dağıtım töreni 19 Aralık 2017 Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmiş.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Tokat Milletvekili Sayın Coşkun ÇAKIR, Muş Milletvekili Sayın Faruk IŞIK, Siirt Milletvekili Sayın Kadri YILDIRIM, Konya Milletvekili Sayın Hacı Ahmet ÖZDEMİR, Talim Terbiye Kurulu Başkanımız Alpaslan DURMUŞ, Müsteşar Yard. Sayın Ferda YILDIRIM Müsteşar Yard. Sayın Muammer YILDIZ, Genel Müdürlerimiz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Sayın Osman Nuri GÜLAY, Sayın Funda KOCABIYIK, Sayın Hayati CANKALOĞLU, Sayın Bayram ÇETİN, Sayın Özcan DUMAN ve Daire Başkanlarının katıldığı ödül töreninde "4. Kategori Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme" alanında katılan Hafızlık Projesi kapalı olan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen “Geleceğin Donanımlı Hafızlarını Yetiştirmek" adlı proje bakanlık ödülüne layık görülmüş.

Bu törende, HAFIZLIK PROJESİNİ KAPATAN, projede başarılı olmamış, imam hatip liselerine hafızlık bölümünü yakıştırmayan yönetici ve yönetici yardımcıları, ödül törenine katılan Bakan yardımcısı ORHAN ERDEM ve Milletvekilleri ile bakanlık bürokratlarından adeta DALGA geçercesine kapattıkları projenin ödülünü almışlar.

İmam Hatip adından utanan, ilahiyatçı olmayan, akidesi bozuk kişileri sucu bucu diye yönetici yaparsanız, daha başınıza neler gelir neler. Gelen ihbar ile bu olayı araştırmaya başladık. İşte kapatılan Hafızlık projesine verilen ödül ve ödül töreninin öyküsü.

HAFIZLIK PROJESİNİN KAPATILIŞ ÖYKÜSÜ

16-17 Mart 2017 tarihinde Amasya’da Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hafızların eğitim gördüğü okulların müdürleri toplantısında Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin müdürü hafızlık projesini kapattığını açıklamıştır. Toplantıya katılanlar müdürler Allah rızası için buna şahitler.

16-17 Mart 2017 tarihinde Amasya’da Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan Toplantı:


“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” (2017/15) sayılı genelge

Milli Eğitim Bakanlığının 12.04.2017 tarih ve 12600597-10.06.01-E5024402 (2017/15) sayılı genelgesi ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kategori ve başvuru şekli açıklanmıştır.

Amasya toplantısında Hafızlık Projesini kapatacağını açıklayan okul yöneticileri tarafından, 17 Nisan-30 Nisan 2017 tarihleri arasında http://eoyo.meb.gov.tr/Login.aspx adresi üzerinden elektronik ortamda, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasına başvuru yapılmıştır.


Anadolu İmam Hatip Liselerine Kayıt Kabul ve Nakil İşlemleriCumhurbaşkanımızın önem verdiği millet sevgisine, ahlaka ve maneviyata öncelik veren eğitim anlayışı için oluşturulan proje okulunda 2017-2018 yılı Hafızlık Projesi’nin kapatıldığına dair belge.

Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde Hafızlık Projesinin kapandığını gösterir Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 2017-2018  Eğitim Öğretim Yılında Hafızlık Proje Okullarının Listesi  

Hafızlık Projesinin kapandığını gösterir belge Sayfa:3


2017-2018 yılında okulun hafızlık kayıt sayfası açılmadığı için belgeleri ile okula müracaat eden ve müracaatları kabul edilmemiş ve 2017-2018 eğitim öğretim yılı kayıt döneminde okula hafız öğrenci kaydı alınmamıştır.
 

Ödül kazanılan 4. Kategori Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme

SONUÇ: Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı ihsan Erkul Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde Hafızlık projesinin kapatıldığını bildikleri halde ödül verilmesine engel olmamışlardır. 

Hafızlık Projesi kapalı olan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesine “Geleceğin Donanımlı Hafızlarını Yetiştirmek" adlı projeden dolayı bakanlık ödülü bakan Yardımcısı, Milletvekilleri ve bakanlık bürokratlarının katıldığı törenle verilmiştir.

Okul Resmi web sitesinde bu görüntüler yayımlanmaktadır.

YENİLİKÇİLİK ÖDÜL TÖRENİ BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ´NDE YAPILDI

"2017 YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ" BAKANLIK ÖDÜLÜNE OKULUMUZ LAYIK GÖRÜLDÜ

İlgili diğer haberler:

HAFIZLIK projesi kapatıldı

Yeni Proje İHL, Vatana millete hayırlı uğurlu olsun

Fotoğrafta Ne Gördüm?

Hedefimiz dindar nesil…

Hafızlık projesi kapatılıp, kuran kursu açıldı

 


 

banner71
Son Güncelleme: 07.07.2018 01:31