banner47

Terör/İstihbarat ve İmam Hatip Denkleminde Shaarik H. Zafar'ın yeri!...

NCTC’nin istihbaratla ilişkisi düşünüldüğünde durum daha karmaşık hale gelmektedir.

Terör/İstihbarat ve İmam Hatip Denkleminde Shaarik H. Zafar'ın yeri!...

NCTC’nin istihbaratla ilişkisi düşünüldüğünde durum daha karmaşık hale gelmektedir.

haberiumturk
haberiumturk
26 Ekim 2018 Cuma 20:40
Terör/İstihbarat ve İmam Hatip Denkleminde  Shaarik H. Zafar'ın yeri!...

Yazımızda orjinal Linkler Kırmızı, Türkçesi Mavi ile renklendirilmiştir.

ABD tarafından her yıl düzenli olarak yayımlanan ve yedi başlıktan oluşan  "Ülkeler Terörizm Raporu" kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'na bağlı olarak Ulusal Terörle Mücadele Merkezi (The National Counterterrorism Center NCTC) tarafından kurulan (CVE) Grubu başkan yardımcısı aynı zamanda ABD Dışişleri Bakanlığı  Müslüman Toplumlar Özel Temsilcisi ve  ABD Dış işleri Bakanlığı İslam Ülkelerinden Sorumlu Danışman´ı olarak ismi geçen Shaarik H. Zafar’ın 15.12.2015 tarihinde Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni, 16.12.2015 tarihinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni ve 30.05.2016 tarihinde Kartal Anadolu İmam hatip Lisesini sebebi ziyareti  anlaşılabilir türden değildir.

ABD Dış İşleri Müslüman Topluluklara Özel Temsilci Shaarik H. Zafar Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip lisesini ziyaret etti

      

    

Ulusal Terörle Mücadele Merkezi (NCTC)  analiz üretir, bilinen ve şüphelenilen teröristlerin yetkili veri tabanını korur, bilgileri paylaşır ve stratejik operasyonel planlama yapar. NCTC, ODNI (Office of the Director of National Intelligence) misyonlarına sahip diğer kurumların, atama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli istihbaratlara erişebilmelerini garanti eder. NCTC’nin analizi, IC’de koordine edilmektedir ve üst düzey politika yapıcıları ve diğer politika, istihbarat, yasa uygulama, savunma, iç güvenlik ve dış ilişkiler topluluklarını desteklemektedir.

Terör analizi yapan ve istihbaratla yakın ilişkisi bulunan  bu kurumun temsilcisinin eğitim kurumlarını ziyaret etmesi düşündürücü ancak bu eğitim kurumlarının din eğitimi veren  kurumlar olması çok daha düşündürücüdür. Zira din eğitimi veren kurumların terörle mücadeleyle ile ilişkisini anlamlandırmak mümkün olmadığı gibi NTCT’nin istihbaratla ilişkisi düşünüldüğünde durum daha karmaşık hale gelmektedir.

Ziyaretin, Müslüman Ülkelerden Sorumlu Danışman veya Müslüman Toplumlar Özel Temsilcisi sıfatıyla gerçekleştirildiği düşünülürse öncelikle kurumun eğitimle, sonra İmam Hatip liseleriyle ilişkisinin irdelenmesi kaçınılmazdır.

Zira, hangi amaçla hangi resmi izinle geldiği ve ziyaret sebebi şu ana kadar bilinmeyen (ya da bilindiği halde açıklanmayan) sorgulanmayan bu ziyaret her iki kurum açısından da rutin, anlamlandırılabilir bir ziyaret olmadığı için dikkat çekicidir.

Terör/istihbarat/İmam Hatip denkleminde Shaarik H. Zafar ziyaretine anlam yüklemek zor elbet. Bu anlamsızlık sadece anlaşılması zor olandan değil anlaşıldığında zorumun vehametinden kaynaklanıyor.

Müslüman ülke veya toplumlarda  terör araştırma ve analizi yapma görevi olan bu kişinin İmam Hatip liselerine ve İlahiyat Fakültesine hangi misyon veya görevle geldiği kim tarafından görevlendirildiği ve ziyaret! ettiği  kurumun bağlı olduğu MEB ve YÖK tarafından izin alınıp alınmadığı incelenmeye ve açıklanmaya muhtaçtır.

Kalın Sağlıcakla

Alaaddin YETİŞEN

Genel Yayın Yönetmeni

NTCT (Ulusal Terörle Mücadele Merkezi)

IC (İstihbarat Topluluğu)

Shaarik H. Zafar Kim?

Son Güncelleme: 05.12.2018 17:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emin Yardımcı 2018-10-30 07:07:53

Çok komiksin...

Avatar
admin 2019-02-08 05:46:49

Yorumlara cevap yazmak farz oldu
http://www.haberiumturk.com/ozel-haber/yorumlara-cevap-yazmak-farz-oldu-h11496.html

banner66

banner69