banner47
banner128

Bahçeli: Artistler, bölücüler, dönekler...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Başbakanlık tarafından açıklanan Akil İnsanlar listesine sert tepki gösterdi. Son dönemlerde yaptığı sert çıkışlarla gündeme gelen Bahçeli, yine çok konuşulacağa benziyor

banner116

Bahçeli: Artistler, bölücüler, dönekler...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Başbakanlık tarafından açıklanan Akil İnsanlar listesine sert tepki gösterdi. Son dönemlerde yaptığı sert çıkışlarla gündeme gelen Bahçeli, yine çok konuşulacağa benziyor

06 Nisan 2013 Cumartesi 14:17
Bahçeli: Artistler, bölücüler, dönekler...

Haberiumturk haber sitesi/06.04.2013


ARTİSTLER, BÖLÜCÜLER, DÖNEKLER

Bahçeli açıklamasında, "Başbakan Erdoğan, aziz milletimizin tümüyle karşı çıktığı ve reddettiği ihanet  sürecini  kabullendirebilmek için artistleri, dönekleri, bölücüleri, terörist stepnelerini, yandaşları, menfaatperestleri, fikirsizleri, vicdansızları ve  batı beslemelerini aceleyle  seferber  etmiştir. 63 karanlık yüz,  Türkiye 'nin nasıl bölüneceğini, Türk milletinin etnik kamplara nasıl ayrılması gerektiğini, PKK'nın ne şekilde meşrulaştırılacağını ve milli devlet yapısının hangi yollarla çökertileceğini Türkiye  genelinde hevesle anlatacaktır" ifadelerine yer verdi.

MİLLİ DEVLET YAPIMIZI YIKMAK İSTİYORLAR

Türk milletinin çok ağır bir bunalımın ve çok kesif bir bölücülük tuzağının pençesine düşürüldüğünü belirten Bahçeli, "Muazzam bir fedakarlığın ve mücadelenin sonucunda kurulan milli devlet yapımız yerle bir edilmek istenmektedir. En büyük kudretimiz, iftiharımız ve mensubiyetinden gurur duyduğumuz aziz milletimiz ise dağılmanın eşiğinde ve düşmanlıkların hücumu altındadır. Sevr Masasında aklı kalanlar, Lozan'da hüsrana uğrayanlar milli benliğimizi ve milli bünyemizi kırmak gayesiyle yeniden bellerini doğrultmuşlar ve içimizdeki uzantılarıyla amaç ve emel birliği içine girmişlerdir. Görülmektedir ki, AKP hükümeti Türkiye'yi yıkmak ve milli varlığın tüm cephelerini çökertmek için iktidar imkânlarını devreye sokmuş ve böylelikle asırlardır senaryosu hiç değişmeyen küresel oyunun yerli figüranı olduğunu tekrar tescillemiştir" dedi.

'MİLLETİMİZİ TERÖRÜN HAİN TALEPLERİYLE YÜZ YÜZE BIRAKMIŞTIR'

Bahçeli , "Hükümet, Türk milletine yanlışın, kötünün ve ayrılığın kabullendirilmesi amacıyla her yolu, her yöntemi kurnazca, pişkince ve sinsice harekete geçirmiştir. Başbakan Erdoğan ve sözde 'Akil Adamlar Heyeti'nin dün İstanbul-Dolmabahçe'de gerçekleştirdikleri toplantının bunlardan yalnızca birisi ve belki de en acımasızı olduğu abartılı bir yorum olarak görülmemelidir. Çözüm süreci isimli ihanetin artan doz ve ölçekte yayılıp, yaygınlaştırılması maksadıyla hummalı bir faaliyet edep ve haya hudutlarını çiğneme pahasına ilerletilmektedir. Nitekim AKP-PKK arasında tesis edilen ve Türk milletinin bölünmesini amaçlayan kirli ve karanlık işbirliğinin tüm yönleri birer birer gün yüzüne çıkmaktadır. AKP hükümeti, bir PKK önerisi ve projesi olan sözde 'Akil Adamlar Heyeti' teşkil ederek milletimizi, bölücülükle ve terörün hain talepleriyle yüz yüze bırakmıştır" dedi.

'ÖMÜRLERİ BOYUNCA KENDİLERİNİ TAKİP EDECEK BİR HATA'

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, İmralı canisi ve PKK arasındaki yoğun pazarlıklarla; akademisyenlerden, sanatçılardan, medyadan, sivil toplum kuruluşlarından, iş dünyasından alınan temsilcilerle bir araya gelen 63 kişi milletimizi PKK tezlerine ikna etmek üzere görevlendirilmiştir. Akordu bozulmuş, kafası karışmış, aklı kararmış bu 63 kişi, 9'arlı gruplar halinde yurdumuzun 7 bölgesinde PKK sözcülüğüne talip olmuşlar ve Türk milletini kandırmak üzere son hazırlıklarını Başbakan gözetiminde yapmışlardır. Sözde Akil Adamlar Heyeti'nin içinde yer alanlar büyük bir vebalin altına girmişler, ömürleri boyunca kendilerini takip edecek bir hatanın tarafı olmuşlardır" dedi.

'TÜRKİYE GENELİNDE HEVESLE ANLATACAKTIR'

Başbakan Erdoğan'ın bölücü terörün dayatmalarını çıkar, mevki, statü ve makam vaat ederek bir araya getirdiği 63 kişiyle birlikte yurdun dört bir yanına serpiştirmeye tüm gücüyle yöneldiğini belirten Bahçeli şunları söyledi: "Kendini akil zanneden söz konusu 63 isim, Başbakan Erdoğan'ın çözüm süreci isimli çözülme ve çöküş projesini anlatmaya memur edilmişlerdir.Gelişmelerden anlaşılmıştır ki, Türk milleti, AKP hükümeti eliyle zalimce kurgulanan psikolojik hareketin merkezine konulmuştur. Başbakan Erdoğan, aziz milletimizin tümüyle karşı çıktığı ve reddettiği ihanet sürecini kabullendirebilmek için artistleri, dönekleri, bölücüleri, terörist stepnelerini, yandaşları, menfaatperestleri, fikirsizleri, vicdansızları ve batı beslemelerini aceleyle seferber etmiştir. 63 karanlık yüz, Türkiye'nin nasıl bölüneceğini, Türk milletinin etnik kamplara nasıl ayrılması gerektiğini, PKK'nın ne şekilde meşrulaştırılacağını ve milli devlet yapısının hangi yollarla çökertileceğini Türkiye genelinde hevesle anlatacaktır. Sözde barış ve çözüm propagandası adı altında, Türk milletine fitne ve bozgunculuk taşıyıcılığı yapmaya yönlendirilen 63'lüklerin, yanlıştan dönmesi, ihanetten cayması, işbirlikçilikten kurtulması için henüz önlerinde vakitleri vardır. Unutulmasın ki, Türk milletinin ihanete kanması, yıkıma ikna olması ve vatanın parçalanmasına onay vermesi hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir hayaldir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner145

banner114