banner47
banner128
banner132

Gönül Dostları ile Vefa Buluşmasında bir araya geldi

Emine Erdoğan, İstanbul AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı’yla Geleneksel Vefa Buluşması’nda “Gönül Dostları” ile bir araya geldi.

Gönül Dostları ile Vefa Buluşmasında bir araya geldi

Emine Erdoğan, İstanbul AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı’yla Geleneksel Vefa Buluşması’nda “Gönül Dostları” ile bir araya geldi.

haberiumturk
haberiumturk
19 Haziran 2019 Çarşamba 16:44
Gönül Dostları ile Vefa Buluşmasında bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu Sosyal Tesisleri’nde AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı’yla Geleneksel Vefa Buluşması’nda “Gönül Dostları” ile bir araya geldi.

Emine Erdoğan, Geleneksel Vefa Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Biz iktidarın değil, Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, medeniyetimizin ihyası için kurduğumuz hayallerin peşindeyiz. Türkiye sevgisi tüm şahsi menfaatlerin üzerinde bir sevgidir. Türkiye yalnızca bir ülke değil, gelecek nesillere emanet edilecek bir değerler bütünüdür” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve eşi Sevgi Kurtulmuş ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın da katıldığı programda bir konuşma yapan Emine Erdoğan, gönül dostlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını iletti.

“MURSİ’NİN İNANDIĞI DAVADAN HİÇ VAZGEÇMEMESİ HEPİMİZ İÇİN ÖRNEK OLMALI”

Konuşmasına, Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi rahmetle anarak başlayan Emine Erdoğan, “İslam âlemi bir dava liderini kaybetti. O, zulümle mücadeleye adanmış ömrünü, yine o yolda bitirdi. Onun gibi, davası için kendinden vazgeçmiş insanların dünya hayatından bekledikleri, konforlu bir yaşam değildir. Onların, bedenlerini hapsettikleri zindanlardan, yeis değil, güneşten daha parlak bir ışık yayılır. Geride bıraktığı ayak izleri ve dava ruhu, dünya döndükçe var olacak, zulme direnmek isteyenlere güç verecektir. Tüm İslam âlemine başsağlığı diliyorum. İnşallah, inandığı davadan hiç vazgeçmeme mücadelesi, hepimiz için örnek olur” diye konuştu.

Gönül dostlarına, “Uzun bir yolda yaklaşık 25 senedir birlikte yürüyoruz. Birbirimize yarenlik ediyoruz” diye seslenen Emine Erdoğan, “Bir davaya inanmış, bir davaya gönül vermiş insanlar için yolun anlamı çok büyüktür” dedi.

Mesafelerin kat edilmesi ve engellerin aşılmasında devamlılığın esas prensip olduğuna dikkati çeken Emine Erdoğan, “Aile fertleri, yolu bir an ya da bir mevsim için değil, istikbaldeki hedef için ilelebet yürürler. Hepimizin aynı aşkla sevdalanmış milyonlarca yürek olduğumuzu çok iyi biliyorum. Sizleri 25 yıldır devam eden bu yolculuğun başlangıç noktasını hatırlamaya davet ediyorum. Hepimiz eşi benzeri olmayan bu vatanın hak ettiği değeri bulması gerektiği noktasında birleşmiştik. Sevdamızın adı Türkiye’ydi” değerlendirmesinde bulundu.

“BİRBİRİNE KENETLENMİŞ YÜREKLERİN OLUŞTURDUĞU GÜVENLİK DUVARINI, HİÇBİR KUVVETİN AŞAMAZ”

Emine Erdoğan, dava içinde değerin kim olunduğu ya da makama göre değil, davaya ne kadar katkıda bulunulduğuyla ölçüldüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu: “Ülkemizin her meselesine, büyük bir emaneti sırtladığımız bilinciyle yaklaştık. Dokunduğumuz her işe nefsimizle değil, kuyumcu terazisi hassasiyetiyle muamele ettik. Başarmak istediğimiz her hedef, yalnızca bu vatan içindi. Yeri geldi canımızı feda ettik. Bu kutlu dava yolunda kaybettiklerimizi rahmetle anıyorum. Kadını, erkeği, yaşlısı, genci, farklı etnik kökenleriyle bir olmayı şiar edindik.”

Birbirine kenetlenmiş yüreklerin oluşturduğu güvenlik duvarını, hiçbir kuvvetin aşamayacağını kaydeden Emine Erdoğan, Biz bu gerçeği, kalkışmalardan tutun, ekonomik darbe girişimlerine kadar her kulvarda yıllardır ispat ediyoruz. En büyük kalkan, en büyük silah, milyonlardan oluşan tek bir yumruğun manevi gücüdür. Geceleri semaya açılan ellerdir, yapılan dualardır. Bir davaya gönül vermek, bir davanın gönül neferi olmak mevsim şartları ne olursa olsun köklere sımsıkı tutunmayı gerektirir” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ VE MEDENİYETİMİZİN İHYASI İÇİN KURDUĞUMUZ HAYALLERİN PEŞİNDEYİZ”

Emine Erdoğan, AK Parti’nin kadının gücü demek olduğunu hatırlatarak, “Kadınlarımız farklı parçaları bir araya getiren ve bir arada tutan lehimlerdir. Biz bunca yıldır, bu lehimlerin sağlamlığı sayesinde yekpare kalmayı başardık. Bundan sonra da yine siz kadınlarımızın öngörüsüyle bir ve beraber kalmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Biz iktidarın değil, Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, medeniyetimizin ihyası için kurduğumuz hayallerin peşindeyiz” ifadesini kullanan Emine Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye sevgisi tüm şahsi menfaatlerin üzerinde bir sevgidir. Türkiye yalnızca bir ülke değil, gelecek nesillere emanet edilecek bir değerler bütünüdür. İnanın, Türkiye’ye sadece bizlerin değil, tüm dünyanın ihtiyacı var. Biz gerek dünyanın en cömert ülkesi olma sıfatımızla, gerekse dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara kol kanat geren tabiatımızla, mazlumlara umut bir ülkeyiz. Dünyanın karanlıkları yenmesinde, bizim medeniyet değerlerimizin yaydığı ışığın büyük etkisi var. Umarım bu gerçekler, nasıl büyük bir amacın parçası olduğumuzu bir kez daha hatırlamamıza vesile olur. Sözlerimi Muhammed İkbal’in şu veciz ifadesiyle bitirmek istiyorum; ‘Harekette birlik olmazsa, fikirdeki birlik faydasızdır.’”

banner71
Son Güncelleme: 21.06.2019 01:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.